شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کمیسیون فدرال تجارت امریکا قصد دارد به زودی شکایتی علیه فیس‌بوک ثبت کند. به گزارش مهر به نقل از انگجت، طبق گزارشی جدید کمیسیون فدرال تجارت امریکا احتمالاً قبل از پایان ماه جاری میلادی شکایتی علیه فیس‌بوک را به اتهام نقض قوانین آنتی‌تراست (ضدانحصار) ثبت کند.

امریکا از فیس‌بوک شکایت می‌کند

کمیسیون فدرال تجارت امریکا قصد دارد به زودی شکایتی علیه فیس‌بوک ثبت کند. به گزارش مهر به نقل از انگجت، طبق گزارشی جدید کمیسیون فدرال تجارت امریکا احتمالاً قبل از پایان ماه جاری میلادی شکایتی علیه فیس‌بوک را به اتهام نقض قوانین آنتی‌تراست (ضدانحصار) ثبت کند. به نظر می‌رسد مقامات تمایل دارند به جای همکاری با ایالات مختلف، یک پرونده داخلی درباره فیس‌بوک تشکیل دهند. چنین شکایتی ممکن است طولانی باشد و طی چند سال به نتیجه برسد. طبق شکایت مذکور، فیس‌بوک متهم است با ادغام شرکت‌ها و کنترل اطلاعات، در فرایند رقابت اختلال ایجاد کرده است. چنین شکایتی لزوماً فیس‌بوک را وادار به تجزیه اینستاگرام یا واتس‌اپ نمی‌کند. اخبار مربوط به شکایت از فیس‌بوک در حالی منتشر می‌شود که دولت امریکا مشغول بررسی شرکت‌های بزرگ فناوری است و چندی قبل نیز وزارت دادگستری امریکا شکایتی علیه گوگل ثبت کرد. فیس‌بوک و کمیسیون فدرال تجارت امریکا از اظهارنظر در این باره خودداری کرده‌اند. البته این شرکت قبلاً اتهامات نقض قوانین آنتی‌تراست را رد کرده بود.

آزمایش اینترنت ماهواره‌ای اسپیس‌ایکس در کانادا

مقامات قانونگذاری کانادا اجازه آزمایش سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در این کشور را صادر کرده‌اند که قرار است در مناطق روستایی ارایه شود. به گزارش مهر به نقل از انگجت، اسپیس‌ایکس بزودی سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را برای ساکنان کانادا ارایه می‌کند. قانون‌گذاران این کشور همراه وزارت نوآوری علوم و توسعه اقتصادی کانادا درخواست اسپیس‌ایکس در این باره موافقت کرده‌اند و اجازه می‌دهند به‌طور آزمایشی دسترسی به سرویس اینترنت استارلینک در این کشور فراهم شود. قرار است اسپیس ایکس این طرح آزمایشی را نخست در بخش‌های روستایی کانادا اجرا کند. آزمایش این سرویس چند قبل و پس از آن آغاز شد که اسپیس ایکس ایمیل‌هایی به کاربرانی ارسال کرد که خواهان اطلاعات بیشتر در این باره بودند. سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در امریکا با هزینه ماهانه ۹۹ دلار عرضه می‌شود و علاوه بر آن مشتریان با ۴۹۹ دلار هزینه سخت‌افزار مورد نیاز را پرداخت کنند. البته این شرکت در ایمیل برای کاربران توضیح داده در اوایل این سرویس دچار اختلال خواهد بود و احتمالا در بازه‌هایی کوتاه‌مدت نیز قطع خواهد شد. اما برخی کاربران گزارش‌های مثبتی از عملکرد اینترنت ماهواره‌ای استارلینک ثبت کرده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران