شماره امروز: ۵۴۷

| | |

هند با توسعه سرویس پرداخت پول پیام‌رسان واتس‌آپ در این کشور موافقت کرد. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، واتس‌اپ که بیش از ۴۰۰میلیون کاربر در هند دارد

موافقت هند با توسعه سرویس پرداخت واتس‌آپ

هند با توسعه سرویس پرداخت پول پیام‌رسان واتس‌آپ در این کشور موافقت کرد. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، واتس‌اپ که بیش از ۴۰۰میلیون کاربر در هند دارد و این کشور بزرگ‌ترین بازارش محسوب می‌شود با سرویس‌های‌ پرداخت گوگل، سافت بانک، پی‌تی‌ام مورد حمایت علی‌بابا و فون‌پی والمارت به رقابت خواهد پرداخت. واتس‌آپ که مقرش در منلو پارک کالیفرنیاست، مدت‌ها در تلاش برای عمل به الزامات رگولاتوری هند شامل معیار‌های‌ ذخیره‌سازی دیتا بود که طبق آن همه دیتا‌های‌ مربوط به تراکنش‌ها باید در داخل کشور نگهداری شود. شرکت «پرداخت ملی هند» که زیرساخت پرداخت UPI را اداره می‌کند، در بیانیه‌ای اعلام کرد واتس‌اپ می‌تواند سرویس پرداخت خود را با حداکثر ۲۰ میلیون کاربر مشترک این خدمات توسعه دهد. واتس‌آپ این سرویس را اوایل سال ۲۰۱۸ با یک میلیون کاربر به‌طور آزمایشی راه‌اندازی کرده بود. مبادلات آنلاین، وام‌دهی و کیف دیجیتالی با تلاش دولت هند برای دیجیتالی کردن مبادلات مالی، به سرعت رو به رشد هستند. بیش از ۱.۸ میلیارد تراکنش در سپتامبر از طریق UPI انجام گرفت که در مقایسه با بیش از ۱.۶ میلیارد در آگوست افزایش داشت.

بزوس امسال ۱۰ میلیارد دلار سهام  فروخت

مدیرعامل غول اینترنتی آمازون هفته جاری سهام این شرکت به ارزش بیش از سه میلیارد دلار را فروخت. به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، جف‌بزوس فروش سهام را امسال نسبت به سال گذشته تسریع کرده است و پس از اینکه در فوریه سهامی به ارزش بیش از ۴.۱ میلیارد دلار فروخت، هفته جاری بیش از ۳.۱ میلیارد دلار دیگر از سهام شرکتش را به فروش رساند و مجموع سهامی که در سال ۲۰۲۰ فروخت را به بیش از ۱۰.۲ میلیارد دلار رساند؛ در حالی که سال گذشته ۲.۸ میلیارد دلار سهام فروخته بود. با وجود فروش اخیر، بزوس همچنان سهام آمازون به ارزش حدود ۱۷۰ میلیارد دلار را در اختیار دارد و ثروتمندترین فرد جهان شناخته می‌شود. بزوس پیش از این گفته بود هر سال حدود یک میلیارد دلار از سهام آمازون را برای تامین مالی استارتاپ موشکی «بلو اوریجین» خواهد فروخت. مدیرعامل آمازون در فوریه صندوق زمین به ارزش ۱۰ میلیارد دلار را برای مبارزه با پیامد‌های‌ تغییرات جوی راه‌اندازی کرد که به دانشمندان، فعالان و سایر سازمان‌ها کمک‌های‌ مالی خواهد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران