شماره امروز: ۵۴۷

| | |

قابلیت رصد ضربان قلب اپل‌واچ بیشتر اوقات کاربران را به اشتباه می‌اندازد. به گزارش مهر به نقل از دیلی‌میل، کارشناسان معتقدند قابلیت رصد ضربان قلب ساعت هوشمند اپل سبب می‌شود

اشتباه اپل‌واچ  در رصد ضربان قلب

قابلیت رصد ضربان قلب اپل‌واچ بیشتر اوقات کاربران را به اشتباه می‌اندازد. به گزارش مهر به نقل از دیلی‌میل، کارشناسان معتقدند قابلیت رصد ضربان قلب ساعت هوشمند اپل سبب می‌شود کاربران بدون دلیل قانع‌کننده به پزشک مراجعه کنند. گزارشی جدید نشان می‌دهد از میان کاربران ساعت هوشمند اپل که با دریافت پیام هشدار ضربان ناهماهنگ قلب به پزشک مراجعه کردند، فقط ۱۰ درصد واقعا دچار این عارضه بودند. این اشتباه پزشکی کوچک هزینه‌های پزشکی غیرضروری بر کاربران تحمیل می‌کند و سبب می‌شود افراد علائم واقعی این عارضه قلبی مانند سرگیجه یا تنگی نفس را نادیده بگیرند زیرا پیام هشداری دریافت نکرده‌اند. محققان مایو کلینیک، در بازه دسامبر ۲۰۱۸ تا آوریل ۲۰۱۹ سوابق بیماران را برای وجود گزاره «اپل‌واچ» بررسی کردند. آنها متوجه شدند ۲۶۴ بیمار اعلام کرده‌اند اپل‌واچ شان درباره ضربان ناهماهنگ قلب هشدار داده است. نیمی‌از این افراد تاریخچه مشکلات قلبی داشتند و حدود دوسوم آنها نیز علائمی ‌مانند درد قفسه سینه، تنگی نفس یا سرگیجه را گزارش کرده بودند. اما مشکلات قلبی فقط در ۳۰ درصد بیماران پس از مراجعه به پزشک، تشخیص داده شد.

حذف مطالب 

درباره  مرگ ترامپ در توئیتر

توئیتر هشدار داده که طرح آرزوی مرگ دونالد ترامپ با سیاست‌های این شبکه اجتماعی تناقض دارد. به گزارش مهر به نقل از انگجت، انتشار خبر ابتلای رییس‌جمهوری امریکا به کرونا باعث شده برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی در دنیا با ارسال مطالب مختلف مرگ وی را آرزو کنند. توئیتر اعلام کرده به برخی از این کاربران اطلاع داده که براساس قوانین شبکه اجتماعی مذکور اجازه ارسال چنین مطالبی را ندارند و باید آنها را حذف کنند. توئیتر از ژوئن سال ۲۰۱۹ در این زمینه قوانین خود را به‌روز کرده است و کاربران نمی‌توانند در مطالب خود خواستار مجروح شدن یا مرگ دیگران و وارد آمدن هرگونه آسیب روحی و روانی شوند. توئیتر به کاربران متخلف هشدار داده که اگر توئیت‌های ارسالی برای آرزوی مرگ ترامپ پاک نشوند، ممکن است حساب افراد متخلف مسدود شود. سخنگوی فیس‌بوک هم از حذف مطالب ارسالی با مضمون آرزوی مرگ ترامپ خبر داده است. برخی کاربران فیس‌بوک و توئیتر می‌گویند ترامپ در مطالب ارسالی خود بارها مرگ و آسیب دیدن دیگران را آرزو کرده یا افراد دیگر، رقبای سیاسی، سایر ملت‌ها و کشورها را به آسیب زدن تهدید کرده و فیس‌بوک و توئیتر در برخورد با این تخلفات جدیت کافی نداشته‌اند.

اعتراض دولت امریکا  به رای دادگاه درباره ویچت

دولت امریکا به رای یک قاضی فدرال که ممنوعیت‌های وضع‌شده برای اپ ویچت را رفع کرده، اعتراض می‌کند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، وزارت دادگستری امریکا اعلام کرد نسبت به تصمیم لورل بیلر قاضی دادگاه فدرال برای متوقف کردن دستور اجرایی دولت جهت ممنوعیت دانلود ویچت در اپ‌استور گوگل و اپل، اعتراض می‌کند. طبق رای این قاضی علاوه بر رفع ممنوعیت ویچت، دستور وزارت بازرگانی امریکا مبنی‌بر ممنوعیت تراکنش با شرکت تنست نیز رفع شده است. وزارت بازرگانی امریکا قبلا اعلام کرده بود رای بیلر اشتباه است و به ادامه استفاده از پیامرسان ویچت منجر می‌شود. وکلای اتحادیه کاربران امریکایی ویچت که ممنوعیت قانونی ویچت را به چالش کشیده‌اند، اعلام کرده‌اند وزارت بازرگانی هنوز مدارک قانع‌کننده‌ای برای توجیه چنین ممنوعیت بی‌سابقه‌ای ارایه نکرده است، درحالی که تنست سعی کرده با وزارت بازرگانی امریکا مذاکره کند و چند اقدام برای حل نگرانی‌های امنیتی ارایه کرده است.

اتحادیه اروپا «یورو» دیجیتال عرضه می‌کند

بانک مرکزی اتحادیه اروپا تصمیم دارد نسخه دیجیتال یورو را به بازار عرضه کند. به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، در حالی که روش‌های الکترونیکی پرداخت درحال فراگیر شدن است، بانک مرکزی اروپا گامی‌در جهت صدور نسخه‌ای دیجیتال از ارز یورو را برداشته است. در همین راستا بانک مرکزی اروپا در گزارشی جامع به دلایل نیاز برای صدور پول دیجیتال اشاره و اعلام کرده برای انجام چنین اقدامی‌با شهروندان، کارشناسان و بانکداران مشاوره می‌کند. البته هنوز تصمیمی‌در این باره گرفته نشده اما طبق اطلاعات موجود یورو دیجیتال به عنوان مکمل وجه نقد و نه جایگزین آن عرضه می‌شود. مذاکرات در این باره از ۱۲ اکتبر آغاز می‌شود. کریستین لاگارد رییس بانک مرکزی اروپا در این باره گفت: «یورو به مردم اروپا تعلق دارد و ما قصد داریم از آن محافظت کنیم. شهروندان اتحادیه اروپا به‌طور روز‌افزون از روش‌های دیجیتال برای پرداخت، پس‌انداز و سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند. نقش ما تامین اعتماد شهروندان به این ارز است. این بدان معنا است که باید کارآمدی یورو در عصر دیجیتال را تضمین کنیم. ما باید برای عرضه یورو دیجیتال در صورت نیاز آماده باشیم.» یورو دیجیتال با سیستم‌های پرداخت الکترونیک فعلی که توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند، متفاوت است زیرا پول رسمی ‌بانک مرکزی به حساب می‌آید، قابل اعتماد و بدون ریسک است. علاوه برآن استفاده از یورو دیجیتال هزینه‌های کمتری دارد. همچنین می‌توان از ارز دیجیتال بانک مرکزی به صورت آفلاین (مثلا برای انتقال مقادیر کم بین افراد با استفاده از کیف پول الکترونیک) استفاده کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران