شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تداوم دورکاری به‌علت شیوع کرونا نیاز به تولید ابزار و وسایل ویژه این کار را افزایش داده است و یکی از محصولات کاربردی در این زمینه هدفونی است که صداهای مزاحم محیطی را حذف می‌کند.

هدفون ویژه دورکاری با قابلیت حذف صداهای مزاحم

تداوم دورکاری به‌علت شیوع کرونا نیاز به تولید ابزار و وسایل ویژه این کار را افزایش داده است و یکی از محصولات کاربردی در این زمینه هدفونی است که صداهای مزاحم محیطی را حذف می‌کند. به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، انجام امور کاری مستلزم تمرکز و افزایش کیفیت صدا به خصوص در زمان استفاده از لپ‌تاپ برای برقراری ارتباطات صوتی است. محصول جدیدی که در این زمینه تولید شده، هدست بلوتوث شرکت پرمیر است که علاوه بر افزایش کیفیت صدا، اصوات مزاحم محیطی را نیز حذف می‌کند. هدست یادشده مجهز به فناوری ویژه‌ای است که در زمان برقراری تماس‌های مختلف یا برگزاری کنفرانس‌های ویدیویی با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند زوم، به کمک کاربران می‌آید. این هدست از طریق بلوتوث با ابزار و محصولات مختلفی مرتبط می‌شود و میکروفن آن نیز کیفیت مطلوبی دارد. استفاده از این هدست در زمان رانندگی نیز ممکن است. با هر بار شارژ باتری امکان استفاده از هدست یادشده تا ۱۲ ساعت وجود دارد و این زمان شارژ در حالت استندبای به ۳۵۰ ساعت می‌رسد.

ابداع فناوری برای مدیریت یکپارچه و خودکار پهپادها

محققان استرالیایی در تلاش هستند تا برای مدیریت خودکار و سراسری انبوه پهپادها یک سیستم هوشمند ابداع کنند. این سیستم به‌طور آنی قادر به برنامه‌ریزی در این زمینه است. به گزارش فارس به نقل از زد‌دی‌نت، سیستم یادشده با بررسی وضعیت پهپادها و کنترل موقعیت آنها در مورد زمان مناسب پرواز هر یک از آنها تصمیم می‌گیرد و سرعت حرکت پهپادها را نیز کم و زیاد می‌کند تا از برخورد آنها با یکدیگر جلوگیری کند. این سیستم به‌خصوص درزمان وقوع سوانح طبیعی و رویدادهایی مانند آتش‌سوزی، سیل، تصادف و غیره به کمک کاربران و اپراتورها می‌آید تا بتوانند برای زمان به حرکت درآوردن پهپادها و مسیر حرکت آنها برنامه‌ریزی کنند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران