شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بیش از 15میلیون بازدید از پخش زنده برنامه هیات‌ها در «روبیکا» انجام شد. اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد

بیش از 45 میلیون مشارکت در هیات‌های مجازی روبیکا

بیش از 15میلیون بازدید از پخش زنده برنامه هیات‌ها در «روبیکا» انجام شد. اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد که ویدئوهای زنده (لایو) و غیرزنده (آفلاین) برنامه هیات‌ها در کانال‌های اپلیکیشن «روبیکا» در دهه اول محرم به ترتیب بیش از 15 میلیون و بیش از 30 میلیون بازدید داشته است. پس از پایان هر برنامه، ویدئوی پخش زنده هیات‌ها در کانال‌های روبیکا باقی می‌ماند که مجموع این ویدئوها در دهه اول محرم بیش از 30 میلیون بازدید داشته است. کانال‌هایی که برای هیات‌ها در نظر گرفته شد، در این ایام بیش از 5 میلیون عضو گرفت و بیش از 1500 هیات در سراسر کشور به شبکه پخش زنده «عقیق» و «روبیکا» پیوستند. بیشترین استقبال به ترتیب در استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، شیراز و خوزستان بود. بیش از 50 هیات شاخص و برجسته در سراسر کشور پخش زنده خود را از طریق صفحه «عقیق» در «روبیکا» انجام دادند. شایان ذکر است به زودی توسط «عقیق» پنلی اختصاصی برای هیات‌ها در نظر گرفته می‌شود که می‌توانند پخش زنده خود را برنامه‌ریزی کرده و به اعضای خود از طریق پیامک یا اعلان (نوتیف) اطلاع‌رسانی کنند.

افزایش ترافیک پهنای باند داخلی در دهه اول محرم

نایب‌رییس هیات‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ترافیک پهنای باند داخلی در دهه اول محرم ۹۹ به دلیل پخش آنلاین مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) حدود ۱۵ درصد افزایش یافت. سجاد بنابی در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به استقبال کاربران از پخش زنده مراسم هیات‌های عزاداری امام حسین(ع) گفت: این مراسم که به دلیل شیوع بیماری کرونا توسط هیات‌های عزاداری به‌صورت پخش زنده اینترنتی در اختیار کاربران قرار گرفت، سبب شد تا ترافیک پهنای باند اینترنت داخلی کشور تا ۱۵ درصد افزایش یابد. وی با تاکید بر اینکه ترافیک پخش مراسم هیات‌های سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در این ایام روی شبکه ملی اطلاعات پشتیبانی شده است، تاکید کرد: شبکه ارتباطی کشور در دهه نخست محرم امسال برای میزبانی از عزاداران حسینی پایدار بود. نایب‌رییس هیات‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در مورد ترافیک سامانه‌ها و اپلیکیشن‌هایی که مراسم عزاداری هیات‌ها را پخش می‌کردند، گفت: در مورد جزییات ترافیک این هیات‌ها هنوز آماری نداریم اما برای مثال سامانه هیات آنلاین ۲ میلیون کاربر یکتا در این ایام داشت. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران