شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروهی از کلاهبرداران اینترنتی به بهانه کمک به قربانیان آتش‌سوزی‌ها و توفان‌های اخیر در امریکا توانسته‌اند به حساب‌های کاربران پی‌پال نفوذ کرده و از آنها مبالغی را سرقت کنند. به گزارش مهر به نقل از انگجت،

کلاهبرداری از کاربران پی‌پال به‌بهانه خیریه 

گروهی از کلاهبرداران اینترنتی به بهانه کمک به قربانیان آتش‌سوزی‌ها و توفان‌های اخیر در امریکا توانسته‌اند به حساب‌های کاربران پی‌پال نفوذ کرده و از آنها مبالغی را سرقت کنند. به گزارش مهر به نقل از انگجت، هکرها با ارسال ایمیل‌هایی برای کاربران مختلف پی‌پال از آنها خواسته‌اند تا ۳۵ دلار کمک را به حسابی واریز کنند. ایمیل‌های ارسالی شباهت زیادی به محیط برنامه پی‌پال دارند و با کلیک روی هر یک از آنها ۳۵ دلار از حساب کاربران کم می‌شود، اما این مبلغ به حساب عده‌ای کلاهبردار واریز می‌شود که قبلاً نیز به شیوه‌هایی مشابه خود را به جای سازمان بهداشت جهانی جا زده بودند و از کاربران پی‌پال اخاذی کرده بودند. کلیک کردن روی درخواست کمک در این ایمیل‌ها همچنین منجر‌به دسترسی هکرها به اطلاعات حساب‌های پی‌پال افراد می‌شود و آنها با دسترسی به اطلاعات مذکور می‌توانند از حساب‌های پی‌پال افراد سرقت کنند‌. پی پال نیز ارسال چنین ایمیل‌های دریافت کمکی را رد کرده و افزوده که به هیچ عنوان از کاربران خود نمی‌خواهد به این شیوه به سانحه‌دیدگان کمک کنند.  این شرکت وعده داده که در آینده ابزاری را برای شناسایی این نوع کلاهبرداری‌ها به پی‌پال می‌افزاید.

فیس بوک استرالیایی‌ها را تهدید کرد

به دنبال درخواست مقامات استرالیایی از فیس‌بوک برای پرداخت پول به سایت‌های ناشر خبر در این کشور، فیس‌بوک هشدار داد تمامی سایت‌های خبری استرالیایی را بلوکه می‌کند. به گزارش مهر به نقل از انگجت، فیس‌بوک که از فشار و اصرار طرف استرالیایی به‌منظور پرداخت هزینه بابت نمایش خبرهای سایت‌ها و خبرگزاری‌های این کشور خشمگین شده قصد دارد به‌جای صرف هزینه، تمامی این سایت‌ها و خبرگزاری‌ها را بلوکه کند و از بازنشر مطالب آنها در این شبکه اجتماعی دست بردارد. فیس‌بوک درخواست طرف استرالیایی را غیرمنطقی می‌داند و در صورت به توافق نرسیدن دو طرف کاربران فیس‌بوک در استرالیا قابلیت به اشتراک‌گذاری اخبار را در این شبکه اجتماعی از دست می‌دهند. کمیسیون مصرف‌کنندگان و رقابت استرالیا اصرار دارد که فیس‌بوک و سایر شرکت‌های فناوری باید برای بازنشر مطالب کاربران در این شبکه اجتماعی پول پرداخت کنند. فیس‌بوک در مقابل معتقد است بازنشر مطالب سایت‌های استرالیایی در این شبکه اجتماعی برای خود آنها ارزشمند بوده و موجب افزایش کاربران و بازدیدکنندگان آنها می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران