شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دولت امریکا هشدار داده تعدادی از هکرها با سوءاستفاده از دورکاری میلیون‌ها کارمند به علت شیوع ویروس کرونا به دنبال انجام نوع جدیدی از حملات فیشینگ و سرقت اطلاعات شرکت‌ها هستند.

هشدار دولت امریکا در مورد حملات صوتی فیشینگ

دولت امریکا هشدار داده تعدادی از هکرها با سوءاستفاده از دورکاری میلیون‌ها کارمند به علت شیوع ویروس کرونا به دنبال انجام نوع جدیدی از حملات فیشینگ و سرقت اطلاعات شرکت‌ها هستند. به گزارش مهر به نقل از انگجت، بررسی‌های پلیس فدرال امریکا و آژانس امنیت زیرساخت‌ها و امنیت سایبری دولت ایالات متحده نشان می‌دهد حملات فیشینگ جدید به شکل صوتی انجام می‌شود و این حملات به همین علت ویشینگ نام گرفته‌اند. حملات ویشینگ از طریق تماس‌های صوتی انجام می‌شوند و هکرهای تماس‌گیرنده با استفاده از روش‌های مهندسی اجتماعی کارمندان شرکت‌های خصوصی و موسسات دولتی را فریب می‌دهند و از آنها می‌خواهند تا با مراجعه به صفحات لاگین قلابی وی‌پی‌ان‌های شرکت‌های خود اطلاعات ورود آنها را وارد کنند. هکرها از این طریق می‌توانند وارد شبکه‌های وی‌پی‌ان شرکت‌ها و موسسات دولتی شوند و داده‌های خصوصی و حساس آنها را سرقت کنند. کارشناسان امنیتی هشدار می‌دهند تا زمانی که دورکاری گسترده به علت شیوع ویروس کرونا ادامه یابد، حملات ویشینگ نیز تداوم خواهد یافت و ناآگاهی و کم‌اطلاعی کارمندان منجر به سرقت اطلاعات خواهد شد. بر اساس بررسی‌های موسسه کربز حملات ویشینگ از اواسط ماه جولای شدت گرفته و هکرها با سایت دامنه‌های شبیه به صفحه لاگین وی‌پی‌ان شرکت‌های خصوصی تلاش می‌کنند تا کارمندان را به بازدید از این صفحات و ورود اطلاعاتشان ترغیب کنند. در جریان این حملات معمولاً کارکنان جدید شرکت‌ها و پرسنل تازه بخش آی‌تی آنها هدف قرار می‌گیرند.

جلوگیری از پخش زنده محتوای  خشن  با هوش  مصنوعی

نرم‌افزاری مجهز به هوش مصنوعی ساخته شده که از فیلمبرداری، اشتراک‌گذاری یا پخش زنده محتوای مستهجن یا خشن جلوگیری می‌کند. به گزارش مهر به نقل از پرس‌اسوسیشن، فناوری توسعه یافته که می‌تواند فیلمبرداری، اشتراک‌گذاری یا پخش زنده محتوای مستهجن یا خشن را مسدود کند. این فناوری برای حفظ امنیت صدها هزار کودک کارآمد است. یک استارت‌آپ انگلیسی از نرم‌افزار ردیابی خطر به‌طور زنده (که مجهز به هوش مصنوعی است) برای شناسایی محتوای خطرناک در زمان فیلمبرداری یا اشتراک‌گذاری استفاده می‌کند. این فناوری Safe To Watch نام دارد و سیستم هوش مصنوعی آن دوبرابر سریع‌تر از دوربین تلفن هوشمند است و با تحلیل فریم به فریم محتوای ویدئو، ریسک آن را ارزیابی می‌کند و بعد تصاویر با ریسک بالا مخدوش یا خاکستری می‌شوند. همچنین این فناوری قابلیت رصد انیمیشن و کارتون را دارد و طوری آموزش دیده تا خشونت را رصد کند. البته هنوز به‌طور دقیق مشخص نشده این فناوری پس از شناسایی تهدید چه اقدامی باید انجام دهد اما گزینه‌های مختلفی برای این بخش وجود دارد از جمله قفل کردن دستگاه از راه دور برای مدتی معین، مسدود کردن اپلیکیشن مورد استفاده برای فیلمبرداری یا اشتراک‌گذاری و مسدود کردن دوربین دستگاه. با نصب این فناوری در موبایل کودکان می‌توان از ایجاد ارسال یا دریافت ویدئو و تصاویری با محتوای مستهجن و خشن جلوگیری کرد. شبکه‌های اجتماعی نیز با استفاده از این فناوری می‌توانند از آپلود محتوای مضر جلوگیری یا پخش زنده آن را متوقف کنند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران