شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تسهیلات ویژه آموزشی برای معلمان و دانش‌آموزان مناطق محروم در نظر گرفته است. معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت با اعلام این خبر توضیح داد:

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تسهیلات ویژه آموزشی برای معلمان و دانش‌آموزان مناطق محروم در نظر گرفته است. معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت با اعلام این خبر توضیح داد: موسسه دانش‌بنیان برکت در راستای تحقق عدالت آموزشی در مناطق محروم کشور اقدام به ارایه محتواهای مختلف آموزش مجازی و الکترونیک با تسهیلات ویژه به معلمان و دانش‌آموزان این مناطق کرده است. هادی جوهری افزود: پس از مذاکره با تامین‌کنندگان محتواهای مختلف آموزش مجازی و رصد و جمع‌آوری محتواهای برتر در این حوزه و طراحی یک پلت‌فرم، این محتواهای آموزشی در قالب فلش، سی دی، دی وی دی، کد آموزش آنلاین و سایر اقلام آموزش مجازی با تخفیف 80 درصد به معلمان و دانش‌آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته عرضه و ارایه می‌شود. وی با اشاره به تخصیص بودجه 4 میلیارد ریالی از سوی بنیاد برکت برای این منظور گفت: معلمان و دانش‌آموزان مناطق محروم می‌توانند با مراجعه به سایت رایاد (رایانه به علاوه یادگیری) به نشانی

 www.rayad.org اقلام آموزشی مورد نیاز خود را سفارش داده و فقط 20 درصد قیمت واقعی آن را پرداخت کنند.   20 درصد سهم پرداختی از سوی خود معلمان و دانش‌آموزان هم به نیت راستی‌آزمایی در نظر گرفته شده تا این اطمینان حاصل شود که محصول سفارش داده شده واقعا ارزشمند و مورد نیاز خریدار است. به گفته جوهری، معلمان و دانش‌آموزان 500 نقطه از کشور می‌توانند از خدمات و تسهیلات آموزشی موسسه دانش‌بنیان برکت بهره‌مند شوند. وی در این باره توضیح داد: این 500 نقطه در سراسر کشور بر اساس ضریب محرومیت اطلس مناطق محروم بنیاد برکت تعیین شده است و معلمان و دانش‌آموزانی که در این 500 منطقه محروم هدف ساکن هستند، می‌توانند تا سقف 300 هزار تومان محتواهای مختلف آموزش مجازی را با تخفیف 80 درصد خریداری و دریافت کنند. همچنین ملاک لحاظ تخفیف، آدرسی است که برای دریافت کالا ارایه می‌شود.   هر فرد می‌تواند با کد ملی خود فقط یک عدد از هر محصول را خریداری کند. همچنین برای اعتمادبخشی هر چه بیشتر، گزینه پرداخت هنگام تحویل را هم پیش‌بینی کرده‌ایم تا بتوانند 20 درصد سهم خود را هنگام تحویل سفارش پرداخت نمایند. جوهری تاکید کرد: این پلت‌فرم برای ارتقای سطح آموزش و برقراری عدالت آموزشی در مناطق محروم راه‌اندازی شده است. همچنین معلمان شاغل در مناطق محروم که شاید تجربه کافی را نداشته باشند می‌توانند با تهیه محتواهای مورد نیاز خود، از طرح‌های نوین آموزشی به شکل جذاب و کاربردی الگوبرداری کنند. وی با اشاره به تنوع محصولات آموزشی ارایه شده به معلمان و دانش‌آموزان مناطق محروم گفت: در مدت دو سالی که از فعالیت سایت می‌گذرد به 5 هزار معلم و دانش‌آموز خدمات‌رسانی شده است.  جوهری یادآور شد: علاوه بر معلمان و دانش‌آموزان مناطق محروم، سایر نقاط کشور نیز می‌توانند از خدمات این سایت بهره‌مند شوند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران