شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از رسیدگی به پرونده تخلف افزایش قیمت بسته‌های اینترنتی اپراتورهای تلفن همراه در دادگاه تعزیرات حکومتی خبر داد.

تشکیل پرونده تخلف گران‌فروشی برای اپراتورها

معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از رسیدگی به پرونده تخلف افزایش قیمت بسته‌های اینترنتی اپراتورهای تلفن همراه در دادگاه تعزیرات حکومتی خبر داد. به گزارش مهر، سیدجواد احمدی در رابطه با موضوع کم‌فروشی بسته‌های اینترنت اپراتورهای تلفن همراه، اظهار کرد: «باید به این نکته توجه داشت که حمایت از مصرف‌کننده و تولید‌کننده لازم و ملزوم یکدیگر هستند.» وی با بیان اینکه ما اگر منطقی از تولیدکنندگان حمایت کنیم، عین حمایت از مصرف‌کنندگان است، افزود: «در حمایت از این دو قشر تولیدکننده خدمتی را تولید می‌کند و عواملی دست به دست می‌دهد که تولیدکننده قیمت تمام‌شده‌ای را متصور است؛ اگر بر اساس قوانین و ضوابط کالایی که قیمت مناسب داشته باشد هم مصرف‌کننده راضی بوده و هم چرخ تولیدکننده می‌چرخد. این موضوع در بحث اپراتورها یک مقدار پیچیده‌تر است، زیرا تنظیم‌کننده آن سازمان ارتباطات و تنظیم مقررات و کمیسیون تنظیم مقررات است که دستگاه‌های مختلف در آن عضو بوده و دبیر آن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.»

روش مقابله با از بین رفتن اطلاعات در حملات باج‌افزاری

کم‌توجهی کاربران در به‌روزرسانی آنتی‌ویروس و سیستم عامل باعث آلوده شدن سیستم‌ها به بدافزارها می‌شود که از بین رفتن اطلاعات ذخیره‌شده را در پی دارد. از این رو پشتیبان‌گیری از اطلاعات ذخیره‌شده به‌صورت دوره‌ای بهترین راه برای جلوگیری از بین رفتن آنها توسط بدافزارهاست. به گزارش ایسنا، بدافزارهای باج‌گیر یا باج‌افزارها برنامه‌هایی هستند که جلوی دسترسی کاربران به سیستم را گرفته و برای برقرار کردن مجدد، دسترسی درخواست پول می‌کنند. کاربران فضای مجازی نادانسته از طریق بدافزارهای آلوده، مانند دانلود نرم‌افزارهای کرک شده، بازی‌ها در معرض خطر قرار می‌گیرند که یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها دریافت نرم‌افزارها از منابع معتبر و رسمی است. معمولاً در مناسبت‌های خاص از طرف افراد نامعلوم که دارای هویت مجهول هستند و نفوذگر نامیده می‌شوند، با هدف سرقت اطلاعات محرمانه از طریق پست الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی لینک، ایمیل و فایل آلوده ارسال و با مهندسی اجتماعی از دریافت‌کننده پیام می‌خواهند تا روی آن کلیک کنند و به‌راحتی با اطلاعات به دست‌آمده اقدام به اخاذی می‌کنند. آلوده شدن سیستم‌ها به بدافزارها و باج‌افزارها باعث از بین رفتن یا گرو گرفتن اطلاعات مهم ذخیره‌شده در سیستم‌ها از سوی هکرها می‌شود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران