شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام 179طرح پل و راهسازی را در مناطق محروم کشور به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد. معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ضمن بیان این مطلب افزود:

در 13 استان و با اعتبار  1480 میلیاردی انجام می‌شود 

179 طرح پل و راهسازی برکت در مناطق محروم

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام 179طرح پل و راهسازی را در مناطق محروم کشور به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد. معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ضمن بیان این مطلب افزود: 179 طرح پل و راهسازی را در مناطق محروم و کمتر برخوردار 13 استان کشور در دست اقدام داریم که از این تعداد، 60 طرح تکمیل شده و مابقی در درست انجام است. محمد مهجوری ادامه داد: 60 شهرستان و روستاهای توابع در این 13 استان تحت پوشش فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در حوزه ساخت پل و راه قرار دارند. همچنین 18 طرح پل و راهسازی نیز آماده افتتاح است. به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان بیشترین سهم را از پروژه‌های پل و  این بنیاد دارند. مهجوری خاطرنشان کرد: 1480 میلیارد ریال اعتبار برای بهره‌برداری از 179 طرح پل و راهسازی بنیاد برکت پیش‌بینی شده و تخصیص یافته است. وی با تاکید بر اینکه بسیاری از ساکنان مناطق روستایی از بابت کمبود راه و پل در مضیقه هستند، گفت: ساخت پل و راه در مناطق شهری و روستایی، علاوه بر جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه‌ روستاییان و بروز مشکلات مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و معیشتی ناشی از حاشیه‌نشینی در شهرها، باعث حفظ و بقای جمعیت در مناطق مرزی کشور، ارتقای سطح معیشت روستاییان و گسترش عدالت اجتماعی می‌شود. معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت از اجرای 47 هزار و 800 پروژه عمرانی توسط این بنیاد در کشور خبر داد و گفت: در سال 1399 نیز اجرای 3500 طرح عمرانی و زیربنایی را در حوزه‌های مختلفی از جمله مدرسه‌سازی، ساخت مسجد و مراکز فرهنگی، راهسازی، آب‌رسانی، ساخت مراکز بهداشتی، مرمت قنوات و ... را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور تعهد کرده‌ایم.  مهجوری افزود: بنیاد برکت علاوه بر ایجاد نهضت اشتغال‌زایی با هدف محرومیت‌زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور به عنوان رسالت و ماموریت اصلی خود، فعالیت‌های گسترده‌ای را نیز در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی در این مناطق دارد. معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت با تاکید بر اینکه تمام 31 استان کشور تحت پوشش طرح‌های عمرانی و زیربنایی این بنیاد قرار دارند، تاکید کرد: هر چند بنیاد برکت با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مبنی بر محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محروم و کمتر توسعه یافته از طریق ایجاد فرصت‌های کسب و کار، عمده فعالیت‌ها و اقدامات خود را بر اشتغال‌زایی در این مناطق متمرکز کرده است اما به اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی در مناطق روستایی و محروم نیز توجه ویژه دارد.

کدام پیام‌رسان‌ها قابلیت تماس صوتی دارند

اتصال متقابل اپراتورها با پیام‌رسان‌ها از طریق تماس صوتی برای پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی که اعضای آنها به پنج میلیون کاربر رسیده باشد فراهم شده است. به گزارش ایسنا، پس از فیلتر شدن پیام‌رسان‌ خارجی تلگرام در چندین مرحله، مهاجرت کاربران ۵۰ میلیونی به پیام‌رسان‌های دیگر از جمله نمونه‌های مشابه خارجی و داخلی آغاز شد. اگرچه هنوز تعداد کاربران پیام‌رسان‌های داخلی با رقبای خارجی‌شان قابل مقایسه نیست، اما برخی افراد استفاده از امکانات ابزارهای بومی را به ابزارهای خارجی ترجیح می‌دهند. امکان پرداخت از طریق پیام‌رسان‌های بومی از مواردی است که نسبت به پیام‌رسان‌های خارجی، برای این ابزارهای داخلی برتری ایجاد می‌کند. اکنون برخورداری از امکان تماس صوتی برای پیام‌رسان‌های بومی هم می‌تواند ویژگی دیگری باشد که کاربران را به استفاده از این ابزارها تشویق کند. حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، چندی پیش با اشاره به مصوبه شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد اپراتورها موظفند خدمات لازم برای برقراری امکان Call out در پیام‌رسان‌ها را برای آنها فراهم آورند و تعرفه این تماس‌ها نصف تماس عادی خواهد بود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران