شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گزارشی جدید ادعا می‌کند گوگل با جمع‌آوری اطلاعات کاربران از میزان استفاده از اپلیکیشن‌ها و توسعه رقبای آنها قوانین آنتی‌تراست (ضد انحصار) را زیر پا گذاشته است. به گزارش مهر به نقل از تک اسپات،

گوگل قوانین «ضد انحصار» را  زیرپا گذاشته است

گزارشی جدید ادعا می‌کند گوگل با جمع‌آوری اطلاعات کاربران از میزان استفاده از اپلیکیشن‌ها و توسعه رقبای آنها قوانین آنتی‌تراست (ضد انحصار) را زیر پا گذاشته است. به گزارش مهر به نقل از تک اسپات، گوگل در سراسر جهان با اتهامات آنتی‌تراست (ضدانحصار) متعددی روبه‌رو است. آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که این شرکت اطلاعات اپلیکیشن‌های اندروید رقیب خود را جمع‌آوری می‌کرده تا نسخه‌های مشابه آنها را بسازد. موفقیت اندروید را تا حدودی می‌توان به وسعت گزینه‌های سخت‌افزاری مرتبط دانست اما یکی از دلایل مهم آن تعداد انبوه اپلیکیشن‌هایی است که برای این سیستم توسعه یافته است. بسیاری از این اپلیکیشن‌ها نیز توسط گوگل توسعه یافته است. این شرکت به اطلاعات استفاده ‌از اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌های اندروید دسترسی دارد و از آن برای توسعه ویژگی‌ها و اقدامات مختلفی استفاده می‌کند. اما اکنون گزارشی جدید در نشریه «اینفورمیشن» ادعا می‌کند مقدار اطلاعاتی که گوگل از طریق برنامه‌های داخلی خود جمع‌آوری می‌کند، بیشتر از حد تصورات است و احتمالا هدف جمع‌آوری اطلاعات نیز با قوانین موجود هماهنگ نیست. این گزارش ادعا می‌کند تیمی متخصص به نام « مجیک آی» که اطلاعات را تحلیل و از آن برای ارایه گزارشی از میزان استفاده کاربران از سرویس‌های طرف سوم استفاده می‌کند، احتمالا تصمیماتی درباره خرید یا توسعه سرویس‌های رقیب تحت پوشش گوگل را انجام داده است. به گفته منابع آگاه این اطلاعات برای رصد سرویس‌های رقیب گوگل مانند یوتیوب و جی‌میل استفاده می‌شده است. از سوی دیگر گوگل ادعا می‌کند استفاده از اطلاعات میزان استفاده از اپلیکیشن‌های رقیب چندان عجیب نیست و این شرکت از آن برای بهبود عمر باتری، ارتقای الگوریتم جست‌وجو در پلی‌استور و فعال‌سازی ویژگی‌های سلامت دیجیتال در اندروید استفاده کرده است.

باگ اینستاگرام  در آی‌او‌اس ۱۴ فاش شد

اینستاگرام تعهد کرده باگی را در آی‌‌او‌اس ۱۴ برطرف کند که هنگام بررسی صفحه اصلی اپلیکیشن، سبب روشن شدن دوربین دستگاه می‌شود. به گزارش مهر به نقل از انگجت، نسخه بتا سیستم عامل آی‌او‌اس ۱۴ همچنان باگ‌های مختلف اپلیکیشن‌ها را فاش می‌کند. در همین راستا اینستاگرام قول داده باگی مربوط به دوربین دستگاه را برطرف کند. این باگ سبب می‌شود هنگامی‌که کاربر مشغول بررسی پست‌های صفحه اصلی این‌ اپلیکیشن است به‌طور خودکار دوربین روشن شود. طبق اطلاعات موجود حتی بدون آنکه کاربر ویژگی‌های مربوط‌به دوربین را در اینستاگرام باز کند، دوربین دستگاه روشن می‌شود. سخنگوی اینستاگرام تاکید کرد کارمندان این پلتفرم در چنین مواقعی به دوربین دسترسی ندارند و تاکنون هیچ محتوایی ثبت نشده است. تاکنون نوتیفیکیشن‌هایی با محوریت حفظ حریم شخصی در آی‌او‌اس ۱۴، استفاده نامناسب از قابلیت‌های دستگاه‌ها توسط اپلیکیشن‌های مختلف مانند تیک‌تاک، لینکدین و ردیت را فاش کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران