شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به‌دلیل برنگشتن تعرفه اینترنت به حالت اولیه از سوی اپراتورها و تداوم تخلفی که صورت گرفته است، خبر داد. به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایسنا،

ابلاغ جریمه 2 میلیارد تومانی به اپراتورها

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به‌دلیل برنگشتن تعرفه اینترنت به حالت اولیه از سوی اپراتورها و تداوم تخلفی که صورت گرفته است، خبر داد. به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایسنا، در حالی که مهلت ۱۰ روزه‌ای که به اپراتورها داده بودند، تمام شد، حسین فلاح جوشقانی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به اپراتورها خبر داد و گفت: «به‌دلیل برنگشتن تعرفه اینترنت به حالت اولیه از سوی اپراتورها و تداوم تخلفی که صورت گرفته است، جریمه دو میلیارد تومانی به دو اپراتور ایرانسل و همراه اول ابلاغ شد.» وی افزود: «در جلسه روز شنبه (۲۸ تیرماه) کمیسیون تخلفات، جریمه دو میلیاردی را در پروانه‌های اپراتورها اعمال و به آنها ابلاغ کردیم. جریمه نقدی قدم اول برای برخورد با تخلف صورت گرفته است و در صورت استمرار این مساله، قطعا روال‌های دیگر را در پیش خواهیم گرفت. تعلیق، کاهش مدت اعتبار پروانه و مواردی از این دست، مصوبه‌های قانونی است که می‌توانیم با استناد به آنها تخلفات را پیگیری کنیم.»

حجم اقتصاد دانش‌بنیان‌های ایرانی 11 میلیارد دلار است

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات گفت: «11 میلیارد حجم اقتصاد دانش‌بنیان ایران به واسطه فعالیت بیش از 4500 شرکت دانش‌بنیان بوده که بیش از 25 درصد آنها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند.» سیدستار هاشمی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه امروزه حدود ۱۰ درصد صادرات نفتی و غیرنفتی ایران مربوط به محصولات مبتنی بر فناوری است، گفت: «ضریب نفوذ اینترنت پهن‌باند در حال حاضر برابر با ۹۴ درصد است و این یعنی تعداد مشترکین اینترنت پهن‌باند در کشور حدود ۷۸ میلیون نفر هستند. این در حالی است که ضریب نفوذ اینترنت پهن‌باند در سال ۱۳۹۵ برابر با ۵۳.۵۳ درصد بوده که نشان‌دهنده رشد قابل توجه در این بخش است.» وی افزود: «حجم اقتصاد دانش‌بنیان‌های ایران بالغ بر ۱۱ میلیارد دلار است که این رقم به واسطه فعالیت بیش از 4500 شرکت دانش‌بنیان که بیش از ۲۵ درصد آنها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند، محقق شده است. سال ۱۳۹۸ سال خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان بود و باوجود تحریم‌های سنگین اعمال‌شده برای کشور، حدود 5000 شرکت دانش‌بنیان درآمدی بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان ایجاد کردند.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران