شماره امروز: ۵۴۷

| | |

حمایت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از صنعت سلولزی شهرستان دره شهر سبب ایجاد اشتغال برای 110 نفر شده است.

حمایت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از صنعت سلولزی شهرستان دره شهر سبب ایجاد اشتغال برای 110 نفر شده است.

معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت با اعلام این خبر گفت: مشارکت و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در بخش صنعت تولید محصولات سلولزی، علاوه بر محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و رونق تولید، ایجاد 110 شغل مستقیم و غیرمستقیم را در شهرستان دره‌شهر استان ایلام به دنبال داشته است. هادی جوهری افزود: بنیاد برکت با سرمایه‌گذاری و مشارکت 54 میلیارد ریالی در یک بنگاه تولیدی فعال در حوزه تولید محصولات سلولزی در شهرستان محروم دره‌شهر توانسته علاوه بر رونق اقتصادی و تولید ماهانه 90 تن کالا شامل انواع محصولات سلولزی، برای 110 نفر از ساکنان این منطقه محروم فرصت‌های کسب و کار به وجود بیاورد.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت بنیاد برکت با هدف رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار با شرکت بهشت ریواس دره‌شهر در سال 1395 باعث فعالیت مجدد این واحد تولیدی پس از یک دوره توقف تولید شد و این شرکت در حال حاضر 90 تن محصولات سلولزی را به شکل ماهانه تولید و به بازار عرضه می‌کند. این واحد صنعتی همچنین دارای توان تولید 14 نوع محصول مختلف در زمینه انواع محصولات سلولزی است.

جوهری ادامه داد: شروع به‌کار مجدد واحد مشارکتی بنیاد برکت با سرمایه‌گذاری 54 میلیارد ریالی، ایجاد اشتغال برای 110 نفر را رقم زده است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای افزایش ظرفیت تولید، برای 300 نفر جویای کار اشتغال‌زایی خواهد شد. وی با اشاره به استقبال از محصولات واحد مشارکتی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: پس از استقبال اولیه در سطح استان، در حال حاضر انواع محصولات سلولزی این شرکت در سراسر کشور توزیع می‌شود و سفارشات زیادی نیز برای صادرات وجود دارد که در برنامه‌ریزی‌های آینده برای این واحد تولیدی لحاظ شده است.

معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت از مشارکت این بنیاد با 9 بنگاه اقتصادی در استان ایلام خبر داد و افزود: بنیاد برکت پس از به ثبات رسیدن و سوددهی، از چهار بنگاه خارج شده و سهام خود را به مردم واگذار کرده است.

جوهری خاطرنشان کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز 3631 طرح توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی و فرهنگی و خدمات بیمه‌ای را با حجم سرمایه‌گذاری 4 هزار و 285 میلیارد ریال در استان ایلام در دست اقدام دارد یا به بهره‌برداری رسانده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران