شماره امروز: ۵۴۷

| | |

توئیتر اعلام کرده سیستم راستی‌آزمایی خودکار برای مشخص کردن پست‌هایی با نظریه‌های جعلی ارتباط ویروس کرونا و5G را ارتقا می‌دهد. به گزارش مهر به نقل از انگجت،

سیستم راستی‌آزمایی خودکار توئیتر ارتقا می‌یابد

توئیتر اعلام کرده سیستم راستی‌آزمایی خودکار برای مشخص کردن پست‌هایی با نظریه‌های جعلی ارتباط ویروس کرونا و5G را ارتقا می‌دهد. به گزارش مهر به نقل از انگجت، توئیتر می‌داند سیستم این شبکه اجتماعی برای راستی‌آزمایی خودکار پست‌های حاوی کلیدواژه 5G و ویروس کرونا کمی سختگیرانه عمل می‌کند و تصمیم دارد این روند را اصلاح کند. این شبکه اجتماعی تعهد کرده تا دقت سیستم برچسب‌زنی و راستی‌آزمایی را ارتقا دهد تا توئیت‌های کمتری فقط به دلیل وجود کلید‌واژه‌های مذکور برچسب دریافت کنند. طبق بیانیه توئیتر، این شرکت مشغول توسعه «قابلیت‌های خودکار جدید» است که روی موضوعیت توئیت‌ها تمرکز می‌کند. البته هنوز مشخص نیست این سیستم چه زمانی ارتقا می‌یابد. این در حالی است که کاربران توئیتر به‌دلیل برچسب‌زنی تعداد انبوهی از توئیت‌های غیرمرتبط با نظریه‌های جعلی ارتباط ویروس کرونا و 5G، اعتراض کرده‌اند.

افزایش تقاضا برای نصب نرم‌افزارهای کنترل کارمندان

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد تقاضای روسا و مدیران ادارات مختلف برای خریداری و نصب نرم‌افزارهای کنترل و نظارت بر عملکرد کارمندان افزایش یافته است. به گزارش مهر به نقل از زد‌دی‌نت، شیوع ویروس کرونا دورکاری را در بسیاری از نقاط جهان افزایش داده و مدیران ادارات برای کسب اطمینان از فعالیت کارمندان و ردگیری آنی آنها به استفاده از نرم‌افزارهای کنترل و نظارت روی آورده‌اند. همچنین جست‌وجوی کلیدواژه‌هایی همچون «ابزار کنترل دورکاری»، «چگونه کارمندان را از خانه کنترل کنیم» و غیره نیز در اینترنت افزایش چشمگیری نشان می‌دهد. کارشناسان هشدار می‌دهند استفاده از چنین نرم‌افزارهایی ممکن است به نقض حریم شخصی و امنیت کاربران اینترنت و به خصوص کارمندان منجر شود و داده‌های خصوصی آنها به‌علت استفاده از نرم‌افزارهای معیوب یا دارای ابزار هک و جاسوسی مخفی به سرقت رود. بنابراین باید در زمینه استفاده از چنین ابزاری دقت شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران