شماره امروز: ۵۴۷

| | |

هرساله پلتفرم استخدام «Hired» آماری از حقوق کارکنان حوزه فناوری با توجه به صدها هزار درخواست مصاحبه و پیشنهادات شغلی منتشر می‌کند.

هرساله پلتفرم استخدام «Hired» آماری از حقوق کارکنان حوزه فناوری با توجه به صدها هزار درخواست مصاحبه و پیشنهادات شغلی منتشر می‌کند. در آمار امسال نیز حقوق مهندسان نرم‌افزار، مدیران محصول، مهندسان DevOps، علم داده و طراحان بررسی شده‌ است. به گزارش دیجیاتو به نقل از تک‌کرانچ، به دلیل دورکاری اکثر کارکنان به علت شیوع ویروس کرونا در سطح جهان،Hired آمار خود را به دو بخش پیش از کووید-۱۹ و پس از آن تقسیم کرده. بر اساس این آمار، حقوق تمام کارکنان حوزه فناوری در سال ۲۰۱۹ با رشد همراه بوده. در ایالات متحده امریکا مدیران پروژه بیشترین درآمد را داشته‌اند. 

میانگین حقوق این افراد در سال گذشته برابر با ۱۵۴ هزار دلار بود و در مقام‌های بعدی به ترتیب مهندسان نرم‌افزار با میانگین حقوق ۱۴۶ هزار دلار، مهندسان علم داده با حقوق ۱۳۹ هزار دلار و طراحان با حقوق ۱۳۴ هزار دلار قرار گرفته‌اند. 

  کارکنان حوزه فناوری

با توجه به دورکاری اکثر کارکنان حوزه فناوری در سال جاری میلادی، انتظار می‌رود حقوق‌ها تغییراتی را تجربه کنند. در صورتی که با حقوق‌های سال گذشته کارکنان از منطقه خلیج سانفرانسیسکو (Bay Area) به شهرهای دیگر نقل مکان کنند، وضعیت بهتری خواهند داشت. رای مثال حقوق ۱۵۵ هزار دلاری در Bay Area، به‌علت هزینه‌های پایین‌تر زندگی در آستین معادل ۲۲۴ هزار دلار در این شهر است. با وجود این، محاسبه تغییرات حقوق چندان راحت نخواهد بود. بر اساس نظرسنجی که از ۲۳۰۰ کارمند فناوری صورت گرفته، نزدیک به یک‌سوم آنها اعلام کرده‌اند که در صورت دورکاری دایم حاضر به دریافت حقوق کمتر هستند، البته بیش از ۵۰ درصد با چنین ایده‌ای مخالفت کرده‌اند. در این نظرسنجی ۵۳ درصد مشارکت‌کنندگان از احتمال زندگی در شهرهای ارزان‌تر در صورت دورکاری خبر داده‌اند و نیمی از آنها گفته‌اند که پس از پایان کرونا خواستار حضور حداقل هفته‌ای یک‌بار در دفتر کار هستند. تنها هفت درصد افراد می‌خواهند هر روز به دفتر بروند. در نظرسنجی صورت‌گرفته، ۴۲ درصد کارکنان نسبت به اخراج خود در شش ماه آینده ابراز نگرانی کرده‌اند و ۳۹ درصد آنها به‌دنبال تغییر شغل کنونی خود هستند، اما از پیدا نکردن شغل جدید هراس دارند. در حالت کلی بیشتر کارکنان حوزه فناوری نگرانی بابت اخراج شدن یا پیدا کردن شغل جدید با توجه به توانایی‌های خود ندارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران