شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشرشده از سوی کارشناسان امنیتی، نیوزیلند یکی از نخستین کشورهای آسیب‌پذیر از لحاظ امنیت سایبری در جهان به شمار می‌رود.

نیوزیلند، میزبان بیشترین حملات سایبری 

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشرشده از سوی کارشناسان امنیتی، نیوزیلند یکی از نخستین کشورهای آسیب‌پذیر از لحاظ امنیت سایبری در جهان به شمار می‌رود. به گزارش ایسنا به نقل از فیوچرفایو، کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه امنیتی NordVPN به‌تازگی با بررسی و تحلیل ۵۰ کشور مختلف در جهان و زیرساخت‌های امنیتی آنها دریافته و اعلام کرده‌اند که نیوزیلند از نخستین کشورهای آسیب‌پذیر از لحاظ حملات سایبری و بدافزاری در جهان به شمار می‌رود. از جمله کشورهایی که بیشترین جذابیت را برای مجرمان سایبری داشتند، می‌توان به نیوزیلند، انگلستان، سنگاپور، دانمارک، ایرلند، ایالات متحده آمریکا، نروژ، امارات متحده عربی، سوئد و ایسلند اشاره کرد. این کارشناسان با شاخص Cyber Risk Index (CRI) وضعیت امنیت سایبری را بر اساس تعداد افراد ساکن یعنی جمعیت و وسعت کشورهای مختلف سنجیده و تعیین می‌کنند. همچنین طبق این گزارش میزان حملات سایبری در اروپای شمالی رتبه نخست رده‌بندی خطرناک‌ترین و آسیب‌پذیرترین مناطق مختلف جهان را به خود اختصاص داده که بعد از آن منطقه آمریکای شمالی در رتبه دوم ایستاده است.

بهترین شهرهای جهان از لحاظ دسترسی به اینترنت

بر اساس تازه‌ترین آمارهای منتشر شده، لندن عنوان بهترین شهر جهان از لحاظ زیرساخت‌های مناسب برای استفاده از شبکه جهانی اینترنت را به خود اختصاص داده است. به گزارش ایسنا به نقل از فیوچرفایو، کارشناسان و تحلیل‌گران فعال در موسسه تحقیقاتی Business Fibre با بررسی ۳۱ شهر محبوب، بزرگ و توریستی در جهان دریافته و اعلام کرده‌اند که شهر لندن، پایتخت انگلستان، بهترین شهر و مقصد گردشگری از لحاظ زیرساخت و بسترهای اینترنتی در جهان به شمار می‌رود که به بسیاری از شهروندان و مسافران امکان بهره‌مندی از امکانات مختلف همچون وای‌فای عمومی رایگان، دسترسی به نسل جدید اینترنت پرسرعت همراه موسوم به شبکه 5G، تجهیز اماکن عمومی همچون رستوران، هتل و ایستگاه‌های مترو و اتوبوس به اینترنت وای‌فای را می‌دهد. لندن در انگلستان، توکیو در ژاپن، پاریس در فرانسه، سنگاپور، نیویورک در ایالات متحده آمریکا، آمستردام در هلند، بارسلونا در اسپانیا، بانکوک در تایلند، سئول در کره جنوبی و اوساکا در ژاپن ۱۰ شهر برتر جهان از لحاظ زیرساخت و بسترهای اینترنتی هستند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران