شماره امروز: ۵۴۷

| | |

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، این بنیاد با حمایت از بنگاه‌های تولیدی باعث ایجاد 190 هزار شغل شده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، این بنیاد با حمایت از بنگاه‌های تولیدی باعث ایجاد 190 هزار شغل شده است.

امیرحسین مدنی در سفر به استان همدان با بیان این مطلب افزود: بنیاد برکت در 13 سال گذشته و در قالب طرح اشتغال‌زایی بنگاه‌محور و با مشارکت اقتصادی و سرمایه‌گذاری در 360 بنگاه تولیدی کوچک و متوسط 190 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را در مناطق محروم و کم‌برخودار کشور ایجاد کرده است. وی افزود: حدود 360بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط با 5700 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری تحت حمایت‌های اقتصادی بنیاد برکت قرار گرفته‌اند که بنیاد از 260 بنگاه پس از ثبات و به مرحله سوددهی رسیدن خارج شده و سهم خود را به مردم واگذار کرده است. مدیرعامل بنیاد برکت درباره برنامه‌های این بنیاد برای سال 99 نیز گفت: امسال 130 مشارکت جدید را با بنگاه‌های کوچک و متوسط در دستور کار داریم و برای این منظور 610 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی کرده‌ایم. این مشارکت و سرمایه‌گذاری، ایجاد 8400 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را رقم خواهد زد. مدنی در خصوص عملکرد بنگاه برکت در حوزه اشتغال‌زایی بنگاه‌محور در استان همدان نیز توضیح داد: تاکنون با اعتباری بالغ بر 57 میلیارد تومان با 4 بنگاه اقتصادی مشارکت داشته‌ایم که باعث اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای 2600 نفر شده است. برای سال 99 نیز مشارکت با 2 تا 3 واحد جدید را مد نظر داریم. وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در استان همدان نیز اظهار داشت: 110 طرح عمرانی شامل 63 مدرسه با 360 کلاس درس، 24 مسجد و مرکز فرهنگی و 23 طرح دیگر در حوزه‌های سلامت و بهداشت، آب‌رسانی، مسکن محرومان، کتابخانه و غیره را در دست اجرا داریم.  مدیرعامل بنیاد برکت افزود: از 63 مدرسه در دستور کار در استان همدان، 48 مدرسه به بهره‌برداری رسیده است. همچنین از 24 مسجد و مرکز فرهنگی در استان، 13 پروژه افتتاح شده است. به گفته مدنی، 2800 نفر از ساکنین 31 روستای استان همدان نیز تحت پوشش بیمه برکت قرار گرفته‌اند. وی با تاکید بر فعالیت بنیاد برکت در زمینه ایجاد اشتغال‌های خرد و خانگی در استان همدان تصریح کرد: در سال جدید راه‌اندازی 800 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در شهرهای اسدآباد و نهاوند آغاز شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران