شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی کردستان، ایجاد 18 هزار شغل را در این استان رقم زده است.

18 هزار شغل برکت در بخش کشاورزی کردستان

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی کردستان، ایجاد 18 هزار شغل را در این استان رقم زده است. معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت ضمن اعلام این خبر گفت: بنیاد برکت با سرمایه‌گذاری و مشارکت اقتصادی در بخش کشاورزی کردستان و جذب محصولات 800 هکتار از زمین‌های زراعی، باعث اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای 18 هزار نفر از اهالی این استان شده است. هادی جوهری افزود: مجتمع کشت و صنعت خرم‌دشت به عنوان یکی از واحدهای مشارکتی بنیاد برکت ظرفیت تولید سالانه 5 هزار تن رب گوجه فرنگی، 2500 تن پوره سیب و 3 هزار تن پوره توت فرنگی را دارد که برای این منظور اقدام به خرید 52 هزار تن محصول شامل 40 هزار تن گوجه فرنگی، 6 هزار و 500 تن سیب و 6 هزار تن توت فرنگی از کشاورزان استان کردستان می‌کند. معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: جذب این میزان محصولات کشاورزی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی بسیار بالایی را برای کشاورزان و مردم منطقه کردستان ایجاد کرده است. جوهری اظهار داشت: فعالیت‌های این مجتمع باعث فراهم آوردن اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای 18 هزار نفر از کشاورزان، کارگران فصلی، کارگران حمل و نقل و رانندگان در زمینه کاشت، داشت، برداشت، توزیع و حمل و نقل محصولات کشاورزی شده است. وی ادامه داد: مجتمع کشت و صنعت خرم‌دشت در زمینی به مساحت 6 هکتار و در شهرک صنعتی دهگلان در فاصله 30 کیلومتری شهر سنندج واقع است.

لغو امتحانات حضوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران

در پی مثبت شدن تست کرونا تعدادی از دانشجویان در مرحله دوم پایش سلامت و در راستای حفظ سلامتی و پیشگیری از ابتلای سایر دانشجویان، به دستور رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، کلیه آزمون‌های حضوری لغو شد. همچنین در خصوص چگونگی ادامه ترم جاری، در جلسه شورای آموزشی که روز شنبه هفته آتی برگزار می‌شود تصمیم‌گیری خواهد شد.

اشتراک تجربیات مدیران اصفهان و سن پترزبورگ

به همت اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان، مدیران اجرایی دو شهر خواهرخوانده اصفهان و سن پترزبورگ با برگزاری نشستی ویدئوکنفرانسی، آخرین تجربیات خود در زمینه مقابله با کرونا در حوزه‌های بهداشتی، حمل و نقل عمومی و سلامت روان و نحوه مراقبت از بیماران را به اشتراک گذاشتند. در این نشست مشترک که بیش از دو ساعت به طول انجامید، ایمان حجتی، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان اظهار کرد: همراهی ما برای مقابله با یک دشمن مشترک با اهمیت است و مهم‌ترین ارزش دو شهر اصفهان و سن‌پترزبورگ دوستی و روابط فرهنگی دو شهر است که در این روزها نمایان می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران