شماره امروز: ۵۴۷

| | |

به گفته یک کارشناس فناوری اطلاعات، ساپورت اینترنت5G نیاز به ارتقای سخت‌افزاری دارد و گوشی‌های هوشمند کنونی، شبکه5G را پشتیبانی نمی‌کنند. سعید امینیان در گفت‌وگو با ایلنا،

مساله گوشی‌های کنونی  و پشتیبانی از اینترنت 5G 

به گفته یک کارشناس فناوری اطلاعات، ساپورت اینترنت5G نیاز به ارتقای سخت‌افزاری دارد و گوشی‌های هوشمند کنونی، شبکه5G را پشتیبانی نمی‌کنند. سعید امینیان در گفت‌وگو با ایلنا، درباره امکان پشتیبانی گوشی‌های تلفن‌همراه کنونی در صورت ارتقای اینترنت به 5G اظهار کرد: «ضریب نفوذ تلفن‌همراه در کشور ما خیلی بالاست و به‌تبع آن ضریب نفوذ اینترنت هم خیلی بالا رفته است، طبیعتا بسیاری از مردم گوشی‌های خود را به هوشمند تغییر داده‌اند، اما این گوشی‌ها نهایت اینترنتی که پشتیبانی می‌کنند، 4G است و گوشی‌های هوشمند کنونی، شبکه5G را پشتیبانی نمی‌کنند. درصورت ارتقای اینترنت باید گوشی‌های جدید خریداری شود که به‌دلیل تورم و گرانی و همچنین محدودیت‌های تحریم احتمالا بسیاری از مردم قدرت بهره‌مندی از این گوشی‌ها را نخواهند داشت. حتی اگر شبکه5G راه‌اندازی شود، استفاده اکثریت مردم زمان‌بر خواهد بود.» این کارشناس فناوری درباره امکان تغییرات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در گوشی‌ها گفت: «برای استفاده از این شبکه باید تغییرات سخت‌افزاری ایجاد شود یعنی چیپست‌هایی که داخل گوشی‌ها وجود دارد، باید بتوانند شبکه‌های مختلف را ساپورت کنند و اینگونه نیست که بتوانند از طریق نرم‌افزار ارتقا پیدا کنند، در حال حاضر نرم‌افزار اغلب گوشی‌های دست مردم اندروید و یا IOS است که روی سخت‌افزار کار می‌کنند، بنابراین ساپورت اینترنت5G نیاز به ارتقای سخت‌افزاری دارد. در حال حاضر کشور ما واردکننده گوشی است و امکان تولید در داخل را نداریم، طبیعتا بسیاری از تعمیراتی که روی گوشی‌ها انجام می‌شود تعویض قطعات است و تخصص لازم برای ارتقا وجود ندارد، از سوی دیگر نمایندگی‌های کمپانی‌های خارجی در کشور ما حضور ندارند، بنابراین بعید است داخل کشور امکان آپدیت گوشی را داشته باشیم.»

تصمیم‌گیری در مورد مبلمان چهارباغ تا ۴۵ روز آینده

شهردار اصفهان گفت: دسترسی‌های منتهی به گذر چهارباغ عباسی شامل خیابان‌ها و میدان دروازه دولت در دستور کار قرار گرفته است و در همین راستا از چند روز پیش عملیات ساماندهی میدان دروازه دولت آغاز شد. قدرت‌الله نوروزی در جلسه بررسی روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهر اصفهان و بررسی مسائل طرح‌های احیای چهارباغ، پروژه‌های عمرانی منطقه 5 و مجموعه پل‌ها و تقاطع شهید سلیمانی، اظهار کرد: جلسه عمرانی امروز که هر 15 روز یک‌بار چهارشنبه‌ها با حضور همه مسوولان و مدیران پروژه‌ها تشکیل می‌شود، نتایج خوبی داشت. وی در خصوص مصوبات این جلسه چهار ساعته افزود: طرح معماری، زیباسازی و نورپردازی پل آفتاب قرار شد در اولین فرصت انجام شود و فضای سبز لوپ‌هایی که ساخته شده است، اجرا شود. شهردار اصفهان ادامه داد: پروژه مجموعه پل‌های شهید سلیمانی بیش از 59 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. البته به خاطر شرایط کرونا از برنامه 1.9 درصد عقب هستیم که قرار شد این موضوع ظرف سه ماه جبران شود. وی  اظهار کرد: طرح معماری و المان‌ها به ویژه نماد سردار سلیمانی   هم در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران