شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شرکت ودافون هشدار داده درصورتی‌که انگلیس برای توسعه 5G با هواوی همکاری نکند، برای تبدیل شدن به کشوری پیشرو در این زمینه با چالش روبرو می‌شود. به گزارش مهر به نقل از رویترز،

شرکت ودافون هشدار داده درصورتی‌که انگلیس برای توسعه 5G با هواوی همکاری نکند، برای تبدیل شدن به کشوری پیشرو در این زمینه با چالش روبرو می‌شود. به گزارش مهر به نقل از رویترز، شرکت وودافون، دومین اپراتور مخابراتی بزرگ دنیا هشدار داده چنانچه انگلیس هواوی را از فرایند احداث زیربنای اینترنت 5G حذف کند، برای تبدیل شدن به کشوری پیشرو در توسعه فناوری نسل پنجم با چالش روبرو خواهد شد. اسکات پتی، مدیر ارشد فناوری وودافون در انگلیس می‌گوید: «اگر اپراتورهای موبایل مجبور شوند وقت و هزینه بیشتری صرف جایگزین کردن تجهیزات فعلی کنند، جایگاه انگلیس به عنوان کشوری پیشرو در حوزه5G  از بین می‌رود.» به گفته پتی، دولت انگلیس باید تلاش کند به‌جای حذف تجهیزات هواوی، پوشش 5G را گسترش دهد و روی مراحل بعدی این فناوری سرمایه‌گذاری کند. او می‌گوید: «ما به یک تامین‌کننده وابسته نیستیم، اما اهمیت زیادی دارد که آنچه تحت محک است را به دقت درک کنیم.»

 به گفته پتی وودافون مشغول همکاری با اریکسون است و تجهیزات شرکت‌های دیگر را نیز آزمایش می‌کند. انگلیس مشغول مذاکره با NEC ژاپن و سامسونگ است تا تجهیزات 5G را تامین کنند و آنها جایگزینی احتمالی برای هواوی هستند. انگلیس در ماه ژانویه اعلام کرد هواوی یک شرکت پرخطر است و دخالت این شرکت در توسعه اینترنت5G را به ۳۵ درصد محدود کرده و به آن اجازه نمی‌دهد در توسعه بخش‌های مربوط به اطلاعات همکاری کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران