شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اهمیت اقتصاد دیجیتال و حوزه فناوری اطلاعات روز‌به‌روز روشن‌تر می‌شود و عموم مردم نیز می‌توانند اهمیت آن را درک کنند و اثرات آن را در زندگی روزمره خود ببینند.

مزایای تشکیل کمیسیون  فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال

اهمیت اقتصاد دیجیتال و حوزه فناوری اطلاعات روز‌به‌روز روشن‌تر می‌شود و عموم مردم نیز می‌توانند اهمیت آن را درک کنند و اثرات آن را در زندگی روزمره خود ببینند. از همین رو لزوم توجه به این بخش در مجلس شورای اسلامی بیش از پیش احساس می‌شود. اکبر ذاکری، عضو کمیسیون فاوای اتاق بازرگانی در گفت‌وگو با سایت فدراسیون فاوا عنوان کرد: «امروزه اهمیت ایجاد یک اقتصاد دیجیتال بیش از هرزمان دیگری احساس می‌شود و باید جامعه نیز به این نتیجه برسد که همه‌چیز به سمت دیجیتالی شدن سوق پیدا می‌کند و در این بین تعداد زیادی از کسب‌وکارهای سنتی خواه ناخواه از بین خواهند رفت. بنابراین ایجاد کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در مجلس شورای اسلامی برای چنین شرایطی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و حتی باید جلوتر از این در خصوص این موضوع فکر می‌شد.»  وی در خصوص کارآمدی این کمیسیون در مجلس شورای اسلامی گفت: «در کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی نقشه راهی ترسیم شده که مسائل و مشکلات فناوری اطلاعات را ارزیابی کنند و تشکیل چنین کمیسیونی در مجلس می‌تواند ارتباطات نزدیکی را بین قوه مقننه و اتاق بازرگانی در خصوص مباحث فناوری اطلاعات و همچنین اقتصاد دیجیتال ایجاد کند.  از همین رو تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال کمک خواهد کرد مسیری که در این حوزه در بخش خصوصی آغاز شده قوی‌تر دنبال شود.»  رییس هیات‌مدیره اتحادیه سراسری شرکت‌های فنی و مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه‌های ایمنی در خصوص ارتباط بخش خصوصی و مجلس نیز گفت: «بخش خصوصی معمولا در شناسایی مشکلات و موانع نسبت به مجلس جلوتر قدم برداشته است و با توجه به اینکه مشکلات و موانع در کمیسیون فاوای اتاق بازرگانی مورد ارزیابی قرار گرفته می‌تواند نقشه راهی را به کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال مجلس ارایه دهد که روند و مشکلات قانونی این بخش سریع‌تر رفع شود. ما امیدواریم با تحولاتی که ایجاد شده مجلس جدید رویکرد مثبتی را نسبت به فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال شاهد باشد. البته نمی‌توان گفت که در گذشته به این بخش توجه نشده، ولی تشکیل یک کمیسیون تخصصی می‌تواند به این بخش کمک قابل توجهی انجام دهد. »

جلوگیری از ریخت و پاش‌های اشراف‌گونه در شستا

انتخاب یک مدیر جوان برای شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی موجب رشد سهام این شرکت و جلوگیری از ریخت و پاش‌های اشراف گونه در آن شد.  شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی منسوب به شستا این روز‌ها در وضعیت خوبی به دلیل عرضه سهامش در بورس به سر می‌برد. یکی از دلایل رشد سهام شستا و وضعیت خوب فعلی‌اش مرهون مدیریت درست و برنامه‌ریزی شده مدیرعامل جوانش است.  مقایسه وضعیت شستا در سال‌های گذشته با وضعیت فعلی‌اش نشان می‌دهد سود خالص شستا در سال ۹۷ به زور به ۱۲۰۰ میلیارد می‌رسید، اما در سال اول حضور محمد رضوانی‌فر در پست مدیرعاملی شستا، سود شرکت به ۴۵۰۰ میلیارد رسید و در سال مالی ۹۹ به حدود ۲۰هزار میلیارد رسیده که در نوع خود رکوردی بی‌سابقه است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران