شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کارکنان بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی تحت تاثیر شیوع گسترده و پاندمی کرونا باید همچنان به دورکاری خود ادامه دهند.

کارکنان کدام غول‌های تکنولوژی همچنان دورکارند؟

کارکنان بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی تحت تاثیر شیوع گسترده و پاندمی کرونا باید همچنان به دورکاری خود ادامه دهند. به گزارش ایسنا، هم‌زمان با شیوع گسترده ویروس کرونا، بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک در جهان از کارکنان و پرسنل خود درخواست کرده‌اند که به‌منظور جلوگیری از انتشار ویروس خطرناک و مرگبار کرونا و حفظ سلامت و بهداشت جامعه در منزل خود بمانند و با استفاده از رایانه‌های شخصی و اینترنت به کار و فعالیت‌های شغلی خود ادامه دهند. در میان شرکت‌های بزرگ فعال در سراسر جهان، غول‌های تکنولوژی همچون مایکروسافت، توییتر، گوگل و آمازون از جمله نخستین پیشگامانی بودند که از پرسنل خود درخواست کردند به جای حضور فیزیکی در محل کار، با بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های اینترنتی و آنلاین دورکاری کنند. کارمندان شرکت توییتر می‌توانند تا همیشه و در صورتی که ماهیت کارشان نیازمند حضور فیزیکی آنها نباشد، به دورکاری خود ادامه دهند. کارمندان شرکت مایکروسافت به عنوان توسعه‌دهنده سیستم عامل ویندوز و بسیاری از محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، نیز قادر خواهند بود حداقل تا پایان سال جاری میلادی دورکاری کنند. کارمندان شرکت گوگل به عنوان توسعه‌دهنده سیستم عامل اندروید و یکی از بزرگ‌ترین غول‌های تکنولوژی در ایالات متحده و جهان می‌توانند تا پایان سال ۲۰۲۰ به دورکاری از منزل ادامه دهند. شرکت آمازون که بزرگ‌ترین شرکت خرده فروشی آنلاین در جهان به شمار می‌رود و محصولات سخت‌افزاری متعددی همچون اسپیکرهای هوشمند آمازون اکو را نیز روانه بازارهای جهانی کرده است، از کارکنان و پرسنل خود که امکان ادامه فعالیت شغلی را از منازل خود دارند، درخواست کرده است که حداقل تا اکتبر ۲۰۲۰ به دورکاری خود ادامه دهند. این شرکت با انتشار این بیانیه اعلام کرده که بعد از اکتبر برای ادامه دورکاری، دوباره تصمیم‌گیری خواهد کرد. کارمندان شرکت اسلک نیز بر اساس آخرین گزارش‌های منتشرشده، باید حداقل تا سپتامبر ۲۰۲۰ دورکاری کرده و از منزل خود و با استفاده از رایانه‌های شخصی به کار و فعالیت کاری خود ادامه دهند.

مذاکرات ترامپ و زاکربرگ درباره نقش شبکه‌های اجتماعی

دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا روز جمعه با مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک تماس تلفنی گرفت و مذاکرات محرمانه‌ای با وی انجام داد. به گزارش مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، انجام این مذاکرات در شرایطی که توئیتر در برابر ترامپ مواضعی سختگیرانه و قاطع اتخاذ کرده و توئیت‌های مروج خشونت وی را محدود کرده و برای برخی دیگر که دروغ به نظر می‌رسند از برچسب راستی‌آزمایی استفاده می‌کند، اهمیت زیادی پیدا می‌کند. فیس‌بوک از این رویکرد توئیتر تقلید نکرده و هیچ‌یک از پیام‌های مشابه ترامپ را محدود نکرده که این موضوع با انتقاد بسیاری از فعالان شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران