شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مشارکت و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در بندر دیر، برای 700 نفر از جوانان این شهرستان محروم استان بوشهر اشتغال فراهم آورده است.

مشارکت و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در بندر دیر، برای 700 نفر از جوانان این شهرستان محروم استان بوشهر اشتغال فراهم آورده است. 

به گفته معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت، مشارکت این بنیاد در بخش فرآوری و بسته‌بندی انواع ماهی و میگو در بندر دیر علاوه بر ایجاد 700 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم، موجب صادرات بیش از 400 تن ماهی و میگو به کشورهای آسیای شرقی شده است. هادی جوهری با بیان این مطلب افزود: بنیاد برکت با سرمایه‌گذاری در شرکت لازک دیر در شهرستان محروم دیر استان بوشهر، علاوه بر فراهم آوردن فرصت‌های کسب و کار و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی ساکنان منطقه، باعث احیای دوباره این شرکت شده است، به‌طوری که این شرکت با صادرات بیش از 70 درصدی محصولات تولیدی خود به مرحله ارزآوری رسیده و در زمره طرح‌های اقتصاد مقاومتی قرار دارد.وی با اشاره به اینکه شرکت مشارکتی بنیاد برکت سال‌ها غیرفعال بوده است، اظهار داشت: شرکت لازک دیر که در زمینه فرآوری و بسته‌بندی انواع ماهی و میگو فعالیت دارد، برای سال‌ها به دلیل مشکلات سرمایه در گردش و کمبود نقدینگی فعالیتی نداشت تا اینکه در بهمن سال 1395 و پس از مشارکت با بنیاد برکت فعالیت‌های خود را از سر گرفت. حجم سرمایه‌گذاری قرارداد مشارکت بنیاد با این شرکت بیش از 210 میلیارد ریال است. شرکت لازک دیر در شهریورماه سال 1396 بعد از انجام تعمیرات اساسی، فعالیت خود را در ابتدا با 51 نیروی بومی آغاز نمود و در حال حاضر بیش از 140 نفر به صورت مستقیم و 560 نفر به شکل غیرمستقیم در این شرکت مشغول به فعالیت هستند. جوهری خاطرنشان کرد: تولید و فروش این شرکت در سال 96، 50 تن میگو به مبلغ 6 میلیارد ریال بود که در سال 97 به 240 تن ماهی و میگو به ارزش 54 میلیارد ریال رسید و در سال 98 به میزان 600 تن و ارزش 200 میلیارد ریال افزایش یافت.وی با تاکید بر اینکه تمام نیروهای این شرکت بومی هستند و بخش بزرگی از نیروی انسانی آن را خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: محصولات شرکت لازک دیر شامل میگو دریایی و پرورشی به‌صورت کامل (باسر) و پاک شده (PUD) در بسته‌بندی‌های جعبه 2 کیلویی، وکیوم و شمش 6 کیلویی، انواع ماهی مأکول شامل ماهی شیر، سلطان ابراهیم، سارم، جش، شوریده و غیره برای فروش داخلی و صادراتی و ماهیان غیرمأکول شامل ماهی مرکب، خرچنگ، گربه ماهی و ماهی یال اسبی صرفا جهت صادرات به کشورهای آسیای جنوب شرقی در بسته‌بندی‌های مختلف فرآوری و عرضه می‌شود. معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت بیان کرد: با عنایت به قرار گرفتن در منطقه بندری و استفاده از ظرفیت‌های موجود در خلیج فارس، این طرح توانسته است اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم مناسبی را در منطقه ایجاد نموده و به بهبود سطوح معیشت مردم منطقه کمک روزافزونی کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران