شماره امروز: ۵۴۷

| | |

هکرهای روسی به اطلاعات ۱۲۹ میلیون راننده دسترسی پیدا کرده‌ و آنها را با حداکثر قیمت ۱.۵ بیت‌کوین در دارکوب به فروش می‌رسانند.

چوب حراج هکرها  به اطلاعات رانندگان روسی

هکرهای روسی به اطلاعات ۱۲۹ میلیون راننده دسترسی پیدا کرده‌ و آنها را با حداکثر قیمت ۱.۵ بیت‌کوین در دارکوب به فروش می‌رسانند. به گزارش دیجیاتو به نقل از کوین‌اینسایدر، هکرهای ناشناس موفق به سرقت اطلاعات میلیون‌ها مالک خودرو از اداره کل ایمنی ترافیک وزارت امور داخلی روسیه شده‌اند. این اطلاعات شامل نام، جزییات پاسپورت، آدرس و موارد دیگر می‌شود. یکی از کارکنان شرکت‌های اشتراک خودرو سرقت این اطلاعات را تایید کرده است. در این گزارش به فروش این اطلاعات در دارکوب اشاره شده: «نسخه کامل این دیتابیس با قیمت ۰.۳ بیت‌کوین به فروش می‌رسد که نزدیک به ۲۸۵۰ دلار می‌شود. با پرداخت ۱.۵ بیت‌کوین یا ۱۴,۲۵۰ دلار می‌توانید این اطلاعات را برای استفاده‌های منحصربه‌فرد خریداری کنید.» این اولین‌بار نیست که شاهد استفاده از رمزارزها برای جرایم سایبری و همچنین حمله به سرمایه‌گذاران هستیم. در ماه مارس حمله سایبری مشابه در روسیه رخ داد و هکرها توانستند به صندوق بین‌المللی رمزارز «Trident Crypto Fund» حمله و اطلاعات ۱۰,۰۰۰ کاربر را سرقت کنند. در ماه‌های اخیر حملات سایبری مخصوصا در رابطه با رمزارزها افزایش پیدا کرده و نمی‌توان آنها را به‌صورت کامل متوقف کرد، با این حال با اقدامات امنیتی می‌توان شمار آنها را کاهش داد. برای مثال کاربران می‌توانند از فعالیت‌های مشکوک دوری کنند و تا جای ممکن رمزارزها را در جایی مطمئن نگهداری کنند تا مورد حمله و سرقت قرار نگیرند.

توقف سفارش‌های هواوی در شرکت تراشه‌ساز تایوانی 

شرکت تایوانی «تی‌اس‌ام‌سی» با توجه به اقدام جدید امریکا علیه هواوی، سفارش‌های جدید شرکت چینی را متوقف کرده است. به گزارش مهر به نقل از رویترز، شرکت تایوانی TSMC که نیمه‌رسانا تولید می‌کند، دریافت سفارش‌های جدید شرکت هواوی را متوقف کرده است. این اقدام واکنشی به جدیدترین تحریم‌های واشنگتن علیه شرکت چینی است. طبق جدیدترین قوانینی که دولت امریکا تعیین کرده، تولید‌کنندگان تراشه که از تجهیزات و فناوری امریکایی استفاده می‌کنند برای تامین ذخایر هواوی باید از وزارت بازرگانی این کشور مجوز دریافت کنند. این اقدام به‌شدت روی صادرات دومین تولید‌کننده بزرگ موبایل در جهان تاثیر می‌گذارد. سفارش‌هایی کهTSMC قبل از اعلام این محدودیت دریافت کرده بود هم‌اکنون در حال تولید هستند و در صورتی که تا قبل از نیمه سپتامبر بارگیری شوند، تحت تاثیر تحریم‌های جدید امریکا قرار نمی‌گیرند. شرکتTSMC بزرگ‌ترین شرکت تراشه‌سازی جهان و یکی از تامین‌کنندگان اصلی قطعات برای هواوی است. این شرکت هفته قبل اعلام کرد کارخانه‌ای در امریکا می‌سازد و تغییر قوانین صادراتی امریکا را به دقت دنبال می‌کند. هواوی از اظهارنظر در این باره خودداری کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران