شماره امروز: ۵۴۷

| | |

توییتر پست‌های حاوی اطلاعات جعلی درباره ویروس کرونا را برچسب‌گذاری می‌کند و کاربران را به وب‌سایت‌های رسمی یا توئیت‌های تایید‌شده حاوی اطلاعات درست هدایت می‌کند.

توییتر اطلاعات جعلی کرونا را برچسب می‌زند

توییتر پست‌های حاوی اطلاعات جعلی درباره ویروس کرونا را برچسب‌گذاری می‌کند و کاربران را به وب‌سایت‌های رسمی یا توئیت‌های تایید‌شده حاوی اطلاعات درست هدایت می‌کند. به گزارش مهر به نقل از پرس‌اسوسیشن، طبق اعلام توییتر، از این پس در صورتی که توئیتی حاوی اطلاعات جعلی درباره ویروس کرونا منتشر شود، به کاربران این پلتفرم هشدار داده می‌شود. قانون جدید آخرین بخش از سیاست‌های سختگیرانه این شبکه اجتماعی برای انتشار اطلاعات جعلی مرتبط با کووید ۱۹ است. طی این اقدام توییتر به‌طور گام‌به‌گام مشخص می‌کند کدام توئیت‌ها برچسب می‌خورند و فقط پست‌هایی را حذف می‌کند که خطرناک هستند. برخی توییت‌ها با برچسبی زیر آنها منتشر می‌شوند که کاربران را به لینکی حاوی اطلاعات درباره کووید ۱۹ راهنمایی می‌کند. بقیه توئیت‌ها احتمالاً با برچسب هشدار منتشر می‌شوند تا کاربران متوجه شوند قسمتی یا تمام محتوای به‌اشتراک‌گذاشته‌‌شده در این توییت برخلاف اطلاعات کارشناسان بهداشت عمومی درباره کووید ۱۹ است. این شبکه اجتماعی به‌طور مستقیم صحت آزمایی نمی‌کند یا غلط بودن اطلاعات را اعلام نمی‌کند. برچسب‌های هشدار کاربران را به توییت‌های تأیید شده، وب‌سایت‌های رسمی بهداشت عمومی یا گزارش‌های خبری هدایت می‌کند. توییتر این برچسب‌ها را در ۴۰ زبان ارایه می‌کند. همچنین توییت‌هایی که قبل از اعلام این اقدام منتشر شده‌اند نیز شامل فرایند برچسب‌گذاری می‌شوند.

12 میلیارد پوند صرف ایجاد شبکه فیبرنوری می‌شود 

بریتیش تله‌کام بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی انگلیس، قصد دارد با صرف هزینه بی‌سابقه 12 میلیارد پوندی کل شبکه سیم مسی خود را جمع‌آوری کرده و شبکه فیبر نوری را جایگزین کند. به گزارش فارس به نقل از آی‌تی‌نیوز، با راه‌اندازی شبکه فیبرنوری سراسری بریتیش تله‌کام، ارایه خدمات مخابراتی و اینترنتی در این کشور کیفیت بیشتری پیدا می‌کند و سرعت آن نیز افزایش می‌یابد. به نظر می‌رسد ادغام برخی شرکت‌های مخابراتی و اینترنتی دیگر در انگلیس موجب نگرانی بریتیش تله‌کام شده و این شرکت برای غلبه بر رقبای نوظهور قدرتمند قصد دارد دست به چنین سرمایه‌گذاری هنگفتی بزند. ارزش سهام بریتیش تله‌کام در هفته‌های اخیر شاهد سقوط ۱۲ درصدی بی‌سابقه‌ای بوده است و امیدوار است با سرمایه‌گذاری تازه جلوی این سقوط را بگیرد. این شرکت امیدوار است میزان مشترکان خدمات خود را تا یک سال دیگر 20 میلیون نفر افزایش دهد که پنج میلیون نفر بیشتر از پیش‌بینی اولیه است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران