شماره امروز: ۵۴۷

| | |

آلفابت، کمپانی مادر گوگل با دستیابی به درآمد ۴۱.۲ میلیارد دلاری و سود ۶.۸ میلیارد دلاری در سه ماهه اول ۲۰۲۰ از بحران ناشی از کووید-۱۹ جان سالم به در برده اما این مدت حداکثر شامل دو ماه از بحران جهانی بوده و اوضاع در آینده بدتر خواهد شد.

آلفابت، کمپانی مادر گوگل با دستیابی به درآمد ۴۱.۲ میلیارد دلاری و سود ۶.۸ میلیارد دلاری در سه ماهه اول ۲۰۲۰ از بحران ناشی از کووید-۱۹ جان سالم به در برده اما این مدت حداکثر شامل دو ماه از بحران جهانی بوده و اوضاع در آینده بدتر خواهد شد. به گزارش دیجیاتو از سی‌ان‌بی‌سی، منبع اصلی درآمد آلفابت تبلیغات است و با توجه به رکود در صنایع مختلف درآمد آنها نیز به‌شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد. راس پورات، مدیر مالی آلفابت تاکید می‌کند که دو ماه اول اوضاع حتی بهتر از پیش‌بینی‌ها بود اما در مارس درآمد گوگل به‌شدت کاهش پیدا کرد. به گفته وی استفاده از محصولات گوگل رو به رشد است اما از موضوعات تجاری مثل سفر و محصولات جدید به محتوای مربوط به کووید-۱۹ تغییر پیدا کرده است. آلفابت در سه ماهه اول سال مالی ۲۰۲۰ بالغ بر ۴۱.۲ میلیارد دلار درآمد و ۶.۸ میلیارد دلار سود داشته است. در حالی که درآمد آنها ۱۳ درصد رشد داشته عایدی خالص تنها ۱.۵ درصد بیشتر شده که نشان‌دهنده افزایش هزینه‌ها است. تحلیلگران از ادامه این روند و کاهش شدید درآمد گوگل از محل تبلیغات طی سه ماهه جاری خبر می‌دهند. بخش «درآمدهای دیگر» که شامل پلی‌استور و سخت‌افزارهایی نظیر گوشی‌ها و لپ تاپ‌های پیکسل، اسپیکرهای هوم، نمایشگرهای هوشمند نست‌هاب و غیره می‌شود، شاهد درآمد ۴.۴ میلیارد دلاری هستیم که نسبت به ۳.۶ میلیارد دلار سال گذشته ۲۲ درصد رشد داشته است. یوتیوب و سرویس ابری گوگل طی این مدت عملکرد درخشانی داشته‌اند. درآمد یوتیوب با افزایش ۳۳ درصدی به

 ۴ میلیارد دلار رسیده و بخش محاسبات ابری نیز با رشد خیره‌کننده 

۵۵ درصدی ۲.۸ میلیارد دلار عاید آنها کرده است. یکی دیگر از بخش‌های رو‌به رشد شرکت G Suite است که به عنوان رقیب مایکروسافت آفیس ۳۶۵ وارد گود شد و به گفته «ساندار پیچای» روزانه ۳ میلیون نفر به شمار کاربران G Suite اضافه می‌شود. آلفابت در ماه‌های پیش رو با چالش‌های جدی مواجه است. هزینه هنگفتی که گوگل به شرکت‌های دیگر پرداخت می‌کند تا موتور جست‌وجوی آن را به عنوان پیش‌فرض در محصولات خود به کار ببرند، ۱۵ درصد افزایش یافته است. علاوه بر این بخش‌های دیگر آلفابت از جمله آزمایشگاه X lab، ماشین خودران ویمو، Verily و غیره نه تنها سودده نیستند بلکه هزینه‌ای ۱.۱ میلیارد دلاری را در سه ماه قبلی روی دست آنها گذاشته‌اند. پاداش‌های سهام محور که گوگل به مهندسان و کارکنان ارشد پرداخت می‌کند هم با افزایش ۱۴ درصدی به ۳.۲ میلیارد دلار رسیده است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران