شماره امروز: ۵۴۷

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در رزمایش همدلی برکت بیان کرد

| | |

محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در رزمایش همدلی برکت که با هدف ایجاد 180 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم با اولویت آسیب‌دیدگان ناشی از شیوع کرونا در کشور که با حضور آیت‌الله محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد، اظهار کرد:

محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در رزمایش همدلی برکت که با هدف ایجاد 180 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم با اولویت آسیب‌دیدگان ناشی از شیوع کرونا در کشور که با حضور آیت‌الله محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری سال جدید را به عنوان جهش تولید اعلام فرمودند و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز در این خصوص اقداماتی در دست اجرا دارد. امسال 224 هزار شغل ایجاد می‌کنیم که 180 هزار شغل آن در قالب طرح‌های اجتماع محور و با اولویت آسیب دیدگان ناشی از شیوع کرونا است. وی ادامه داد: در این مدت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اقداماتی در راستای افزایش سلامت مردم انجام داده است و تولیداتی در حوزه تجهیزات پزشکی داشته‌ایم. رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: اگر در همه این موارد به تولید نگاه نمی‌کردیم با مشکلات بیشتری مواجه می‌شدیم. مخبر افزود: در اوایل اسفند ماه قرارداد خرید 50 میلیون ماسک با یکی از کشورهای اروپایی منعقد کردیم ولی آنها به تعهدات‌شان عمل نکردند. وی در ادامه اظهار کرد: بلافاصله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در خصوص تولید ماسک وارد عمل شد و در حال حاضر روزانه یک‌و‌نیم میلیون ماسک تولید می‌کنیم که به زودی به تولید 4میلیون ماسک در روز می‌رسیم. رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: امروز در جریان مقابله با کرونا، آغاز توزیع یک میلیون بسته غذایی و یک میلیون بسته بهداشتی را در سراسر کشور خواهیم داشت. مخبر خاطرنشان کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور، سامانه پاسخگویی به سوالات مردم در خصوص این بیماری را تحت عنوان سامانه 4030 راه‌اندازی کردیم که بیش از 80 درصد مراجعات به مراکز درمانی با را‌ه‌اندازی این سامانه کاهش پیدا کرد.  وی در ادامه افزود: یکی دیگر از اقدامات خوبی که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در حال انجام آن است رفع مشکلات کوله‌بران است که در این راستا 3 هزار طرح اشتغال مخصوص کوله‌بران ایجاد کرده‌ایم که می‌تواند اشتغال 9 هزار کوله‌بر را فراهم کند. همچنین آیت‌الله محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: اقداماتی مخلصانه برای رضای خدا انجام شده است و آثار آن نیز پیدا است و مقام معظم رهبری هم تشویق‌هایی نسبت به این موارد دارند.  وی افزود: اگر بخواهیم به خودکفایی کامل برسیم، راهی جز تولیدات در این موارد وجود ندارد. 

رییس دفتر مقام معظم رهبری در پایان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در همه زمینه‌ها فعال است، ابتکار و دانش دارند و اشتغال آنها هم زیاد است و به همین دلیل باید به رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تبریک گفت و یقین بدانید که این اقدامات در روز مبادا به درد می‌خورد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران