شماره امروز: ۵۴۷

| | |

قرار بود مایکروسافت پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز ۱۰ را پایان دهد، اما این کمپانی اعلام کرده به دلیل شیوع ویروس کرونا و دورکاری بسیاری از کارمندان IT،

قرار بود مایکروسافت پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز ۱۰ را پایان دهد، اما این کمپانی اعلام کرده به دلیل شیوع ویروس کرونا و دورکاری بسیاری از کارمندان IT، پایان پشتیبانی را با شش ماه تاخیر آغاز می‌کند. به گزارش دیجیاتو، مایکروسافت قصد همکاری حداکثری با کسب‌و‌کار‌هایی دارد که به دلیل پاندمی ویروس کرونا، ضرر و زیان دیده‌اند. به همین دلیل مایکروسافت تصمیم دارد پایان پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز ۱۰ را با شش ماه تاخیر آغاز کند. در بیانیه مایکروسافت آمده است: «مایکروسافت عمیقا با مشتری‌های بین‌المللی خود که با ویروس کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کند، تعامل دارد. به عنوان یکی دیگر از اعضای این جامعه جهانی، می‌خواهیم کاری کنیم که استرس و اضطراب مشتری‌های ما بیشتر از این نشود.»

پیش از این قرار بود مایکروسافت پشتیبانی از نسخه ۱۷۰۹ ویندوز ۱۰ (اینترپرایز، آموزش و IoT) را از 13 آوریل پایان دهد. اکنون اما تصمیم بر این شده تا پشتیبانی از این نسخه تا روز ۱۳ اکتبر ادامه داشته باشد. ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۹ (هوم، پرو، آموزش پرو، ورک‌استیشن پرو و IoT) نیز به جای ۱۲ ماه مه، در تاریخ ۱۰ نوامبر به پایان دوره پشتیبانی خود می‌رسد.

با این حال مایکروسافت هیچ تصمیمی مبنی‌بر پایان دادن به پشتیبانی از نسخه‌های آفیس ۲۰۱۰، Project 2010، نسخه مک آفیس ۲۰۱۶ و آفیس ۲۰۱۳ ندارد. تاخیر در پایان پشتیبانی از نسخه‌های ویندوز ۱۰ برای بسیاری از مهندسین IT حیاتی به حساب می‌آید، زیرا اکنون در حال ارایه روش‌های دورکاری به همکاران خود هستند. همچنین این تاخیر بدان معنا خواهد بود که پچ‌ها و آپدیت‌ها هنوز هم برای نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز ۱۰ منتشر می‌شوند. مایکروسافت می‌گوید که با توجه به شرایط موجود و تغییر و تحولات آن، «به مشتری‌های خود گوش می‌دهد» و در صورتی که شرایط باز هم تغییر کند، آن را در وب سایت خود اعلام می‌کند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران