شماره امروز: ۵۴۷

| | |

جی‌ام‌اس‌آرنا| گزارش‌ها نشان می‌دهد که در ماه فوریه فروش گوشی‌های هوشمند در چین نسبت به ماه گذشته با افت ۴۵ درصدی همراه بوده است.

جی‌ام‌اس‌آرنا| گزارش‌ها نشان می‌دهد که در ماه فوریه فروش گوشی‌های هوشمند در چین نسبت به ماه گذشته با افت ۴۵ درصدی همراه بوده است. به گزارش زومیت، گسترش بیماری کرونا ضرر بسیار هنگفتی به اقتصاد شرکت‌های سازنده گوشی هوشمند وارد کرده است. در گزارش‌های جدید آمده که شرکت‌هایی نظیر اپل، هواوی و شیائومی با افت فروش در ماه فوریه مواجه شده‌اند؛ برای مثال شرکت اپل در ماه فوریه ۲۰۲۰ کمتر از ۵۰۰ هزار گوشی هوشمند فروخته است که نسبت به فروش ۱/۲۷ میلیونی فوریه ۲۰۱۹ بسیار کمتر بوده و خبر از افت ۶۰ درصدی می‌دهد. در مقایسه ماهانه نیز شاهد وخامت اوضاع برای اپل هستیم. اپل در ماه ژانویه ۲۰۲۰ موفق به فروش ۲ میلیون آیفون در کشور چین شد و این یعنی در ماه فوریه با بیش از ۷۵ درصد افت در فروش گوشی‌های سری آیفون‌‌ مواجه شده است. در آمارها، فروش دقیق اپل در ماه فوریه معادل

۴۹۴ هزار گوشی آیفون تخمین زده می‌شود. افت فروش برای شرکت‌های چینی نیز صدق می‌کند. مجموع گوشی‌های فروخته‌شده شرکت‌های چینی در فوریه ۲۰۲۰ به ۵/۵۸ میلیون گوشی هوشمند می‌رسد. این در حالی است که شرکت‌های چینی در فوریه ۲۰۱۹ موفق به فروش ۱۲/۷۲ میلیون گوشی هوشمند شده بودند. تحلیلگران چینی معتقد هستند که شیوع بیماری کرونا و درنتیجه تعطیلی کارخانه‌ها و همچنین خانه ماندن شهروندان چینی از ترس ابتلا به بیماری کرونا باعث افت فروش گوشی‌های هوشمند در چین شده است. شرکت‌هایی مانند IDC و Canalys که در زمینه تحلیل بازار فعالیت می‌کنند، تخمین زده‌اند که در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰ فروش گوشی‌های هوشمند در چین با افت ۴۰ درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۹ همراه خواهد بود. چین در دو هفته ابتدایی ماه فوریه شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشت. در این بین اپل نیز تمامی فروشگاه‌های خود را تعطیل کرد تا از گسترش بیماری کرونا پیشگیری کند. حال با اینکه فروشگاه‌های اپل دوباره فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، مدتی طول می‌کشد که به ظرفیت قبلی بازگردند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران