شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کریپتو پوتیتو| وزارت خزانه‌داری ایالات متحده امریکا اعلام کرد شبکه اجرایی جرایم مالی این کشور در حال تدوین قوانین جدیدی است

کریپتو پوتیتو| وزارت خزانه‌داری ایالات متحده امریکا اعلام کرد شبکه اجرایی جرایم مالی این کشور در حال تدوین قوانین جدیدی است تا از فعالیت‌های مالی غیرمجاز در حوزه رمزارز جلوگیری کند. به گزارش دیجیاتو، در جلسه مجلس سنای امریکا در مورد رمزارز و نقش آن در بازار ایالات متحده امریکا بحث شد. در این جلسه مگی حسن، سناتور دموکرات از ایالت نیوهمپشایر درمورد نحوه برخورد وزارت خزانه داری با تراکنش‌های مشکوک رمزارز و همچنین تحت پیگرد قرار دادن سازمان‌هایی که به کمک رمزارز فعالیت‌های غیرقانونی خود را پشتیبانی مالی می‌کنند، سوالاتی مطرح کرد. استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده در پاسخ گفت که قانون جدیدی در این زمینه در حال تدوین است. وی اعلام کرد که شبکه اجرایی جرایم مالی این کشور (FinCEN) به‌زودی قوانین جدیدی را در این زمینه منتشر خواهد کرد. شبکه اجرایی جرایم مالی ایالات متحده امریکا به‌طور مستقیم تحت فرمان وزارت خزانه‌داری امریکا فعالیت می‌کند. این شبکه با جمع‌آوری و تحلیل داده‌های مختلف در مورد تراکنش‌های مالی، با فعالیت‌های نامشروع مالی در سطح ملی و بین‌المللی مبارزه می‌کند. در این جلسه علاوه بر قوانین مربوط به بیت‌کوین و دیگر رمزارزها، در مورد سیستم‌های پرداخت دیجیتالی، استیبل کوین (Stablecoin) و رمزارز ملی بانک مرکزی (CBDC) نیز بحث شد. به عقیده منوچین پلیس امریکا باید بر تراکنش‌ها نظارت کرده و از عدم به‌کارگیری آنها برای پولشویی اطمینان حاصل کند.

منوچین تراکنش‌های استیبل کوین را به خاطر قیمت پایین‌تر برای جامعه مفید دانسته و می‌گوید: «ما فکر می‌کنیم از فناوری می‌توان برای کاهش چشمگیر هزینه پردازش پرداخت‌ها استفاده کرد. خصوصاً برای پرداخت‌های دلاری کوچک فرامرزی.» منوچین در مورد رمزارز ملی بانک مرکزی گفت که امریکا نیازی به فکر کردن در مورد آن نداشته و اضافه کرد که جروم پاول، رییس بانک مرکزی این کشور با وی در این زمینه هم عقیده است. به دنبال انتشار این خبر ارزش هر بیت‌کوین با افزایش پنج درصدی از مرز ۱۰۳۰۰ دلار عبور کرد و بیشترین رکورد قیمتی طی پنج ماه اخیر را به ثبت رساند. در بازه‌ای از روز چهارشنبه گذشته نیز قیمت بیت‌کوین به بیشتر از ۱۰۴۰۰ دلار رسید که این افزایش ۴۴ درصدی را نسبت به میزان ثبت‌شده برای بهای این رمزارز در ابتدای سال جاری میلادی نشان می‌داد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران