شماره امروز: ۵۴۷

| | |

آی‌مور| مقامات فرانسه اپل را به خاطر عدم اطلاع‌رسانی در مورد دانلود نسخه جدید iOS و پیامدهای آن برای آیفون‌های قدیمی ۲۵ میلیون یورو جریمه کردند.

آی‌مور| مقامات فرانسه اپل را به خاطر عدم اطلاع‌رسانی در مورد دانلود نسخه جدید iOS و پیامدهای آن برای آیفون‌های قدیمی ۲۵ میلیون یورو جریمه کردند. به گزارش دیجیاتو، دبیرکل امور رقابت و مصرف‌کنندگان و دایره پیشگیری از کلاهبرداری فرانسه روز گذشته با انتشار بیانیه خبری ویژه‌ای اعلام کرد: «به‌دنبال بررسی‌های انجام‌شده توسط اداره کل رقابت و مصرف و پیشگیری از کلاهبرداری و بعد از توافقی که با بازپرس پاریس انجام گرفت مقرر شد که اپل ۲۵ میلیون دلار جریمه را بابت عدم اطلاع‌رسانی دقیق پرداخت کند.» این بررسی‌ها به دو سال پیش و ژانویه سال ۲۰۱۸ بازمی‌گردد. دفتر بازرسی پاریس بعد از آن رسیدگی به این پرونده را آغاز کرد که جمعی از کاربران آیفون در این کشور از اپل به خاطر کند شدن سرعت آیفون‌هایشان بعد از دریافت آپدیت نرم‌افزاری جدید و به‌طور مشخص نسخه‌های iOS 10.2.1 و 11.2 شکایت کردند.

رسیدگی به این پرونده در تاریخ ۵ ژانویه همان سال آغاز و مشخص شد که اپل هشداری بابت کند شدن سرعت آیفون‌های قدیمی در صورت دانلود آپدیت نرم‌افزاریiOS به کاربرانش نداده بود. این آپدیت‌ها در سال ۲۰۱۷ منتشر شده بودند و شامل قابلیتی برای مدیریت مصرف انرژی گوشی می‌شدند که تحت برخی شرایط خاص خصوصا در مواردی که باتری دستگاه قدیمی بود، دریافت آنها باعث کند شدن عملکرد آیفون 6، مدل SE و 7 می‌شد. در ادامه این بیانیه آمده است که بعد از بروز این مشکل کاربران نتوانسته‌اند نرم‌افزار گوشی خود را به نسخه قبل برگردانند و در نتیجه مجبور شده‌اند یک باتری جدید تهیه کنند و در برخی موارد حتی آیفون خود را تعویض کنند. در این گزارش اشاره شده که عدم اطلاع‌رسانی درست از سوی اپل یک رفتار تجاری گمراه‌کننده بوده است. براساس این گزارش اپل طی توافقی پذیرفته که مبلغ ۲۵ میلیون یورو را به اداره یادشده بپردازد و برای مدت یک ماه یک بیانیه خبری را در این رابطه روی وب‌سایت خود منتشر کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران