شماره امروز: ۵۴۷

| | |

انگجت| دست‌کم یکی از اپراتورهای بزرگ امریکا به صورت غیرقانونی اقدام به فروش اطلاعات مکانی کاربران کرده است.

انگجت| دست‌کم یکی از اپراتورهای بزرگ امریکا به صورت غیرقانونی اقدام به فروش اطلاعات مکانی کاربران کرده است.  به گزارش دیجیاتو، کمیسیون فدرال ارتباطات امریکا (FCC) در گزارشی به کنگره تاکید کرده که براساس بازرسی‌های این کمیسیون حداقل یکی از اپراتورهای سرشناس امریکایی درازای دریافت پول اقدام ‌به افشای اطلاعات جغرافیایی کاربران کرده است. به گفته اجیت پای، رییس FCC این اپراتور (یا اپراتورها) با فروش اطلاعات قوانین فدرال را زیر پا گذاشته‌اند و باید خود را برای اقدامات متقابل این کمیسیون آماده کنند. دو سال قبل رسانه‌ها از فروش داده‌های مکانی بلادرنگ کاربران توسط اپراتورها پرده برداشتند.

این گزارش‌ها نشان می‌داد اطلاعات محرمانه کاربران دست‌به دست می‌چرخد، زیرا خریداران این داده‌ها در مراحل بعد آنها را به طرف‌های دیگری می‌فروختند. پس از این ماجرا هر چهار اپراتور اصلی امریکا متعهد شدند که قید فروش داده‌های مکانی را بزنند، اما حالا مشخص شده که برخی از آنها به این وعده پایبند نبوده و قوانین فدرال را زیر پا گذاشته‌اند.  این قانون‌شکنی خشم نمایندگان را برانگیخته و فرانک پالن، رییس کمیته بازرگانی و انرژی کنگره در این باره گفته است: «ما به دقت مراقبیم که کمیسیون فدرال ارتباطات قانون‌شکنان را تنبیه کرده و به آنها اجازه ندهد قسر در بروند.»

جسیکا روزن ورسل، از اعضای کمیسیون FCC که در سال‌های گذشته قانون‌شکنی اپراتورها در این زمینه را زیر ذره‌بین برده، تاخیر FCC در پی بردن به این مساله واضح را شرم‌آور خوانده است. به گفته وی فروش اطلاعات مکانی کاربران با دقت چند صد متر توسط واسطه‌های مرموز اصلا قابل قبول نیست.

انجمن صنایع ارتباطات بی‌سیم امریکا و چهار اپراتور اصلی امریکا که شامل AT&T، ورایزن، T-Mobile و اسپرینت می‌شود، در این باره سکوت کرده‌اند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران