شماره امروز: ۵۴۷

| | |

انگجت| جو بایدن، کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ در یک مصاحبه به فیس‌بوک و مارک زاکربرگ حمله کرد،

انگجت| جو بایدن، کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ در یک مصاحبه به فیس‌بوک و مارک زاکربرگ حمله کرد، زیرا این شرکت درخواست او برای حذف تبلیغات جعلی دونالد ترامپ را رد کرده بود.

به گزارش مهر، جو بایدن کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰حزب دموکرات امریکا و معاون سابق رییس‌جمهور امریکا در مصاحبه‌ای گفت باید به سرعت بخش ۲۳۰ قانون رعایت اخلاق در ارتباطات (Communications Decency Act) باطل شود. این قانون که در سال ۱۹۹۶ میلادی تصویب شده، یکی از سنگ بناهای اینترنت جدید در این کشور به‌شمار می‌رود. طبق این قانون شرکت‌های فناوری مانند فیس بوک و گوگل که اطلاعات آنلاین را به اشتراک می‌گذارند، توزیع‌کننده اخبار به شمار می‌آیند و نه منتشرکننده، به این ترتیب از شکایت به دلیل افترا مصون هستند. بحث درباره بخش ۲۳۰ قانون رعایت اخلاق در ارتباطات زمانی مطرح شد که نشریه نیویورک تایمز از بایدن درباره فیس‌بوک و تاثیر رد درخواست او برای حذف تبلیغات جعلی دونالد ترامپ علیه‌اش سوال کرد. بایدن در پاسخ به این سوال به مارک زاکربرگ و فیس‌بوک حمله کرد.

 او در این باره گفت: «زاکربرگ بهتر می‌داند و شما هم می‌دانید، از نظر من نه تنها باید درباره میزان قدرت نگران بود بلکه باید درباره فقدان حریم خصوصی نیز نگران بود. بخش ۲۳۰ قانون رعایت اخلاق در ارتباطات باید باطل شود زیرا فیس‌بوک فقط یک شرکت اینترنتی نیست. این شرکت اخبار جعلی را منتشر می‌کند که خود نیز می‌داند اشتباه است. بنابراین باید استانداردهایی برای حفظ حریم خصوصی ایجاد کنیم.» چنانچه بایدن در آینده رییس‌جمهوری امریکا شود، برای باطل کردن این قانون با مقاومت شرکت‌های بزرگ سیلیکون‌ولی روبه‌رو خواهد شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران