شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کاربران توییتر به‌زودی می‌توانند خودشان تعیین کنند چه کسی به توییت‌های آنها پاسخ دهد. به گزارش زومیت به نقل از ناین‌توفایومک،

کاربران توییتر به‌زودی می‌توانند خودشان تعیین کنند چه کسی به توییت‌های آنها پاسخ دهد. به گزارش زومیت به نقل از ناین‌توفایومک، توییتر مشغول اعمال تغییراتی در پلتفرم خود است تا آن را به فضای مطلوب‌تری برای کاربران تبدیل کند. توییتر به‌دنبال بهبود سلامت مکالمات در پلتفرم خود است. به‌همین‌منظور، این شبکه اجتماعی به‌دنبال اضافه‌کردن گزینه‌های جدیدی به پلتفرمش است که به کاربر این امکان را می‌دهد قبل از  ارسال توییت، تعیین کند چه کسانی اجازه خواهند داشت به آن توییت جواب دهند. این قابلیت جدید با نام «پویایی مکالمات (Conversation Dynamics)» به توییتر اضافه خواهد شد. به‌کمک این قابلیت، توییت با چهار روش به انتخاب کاربر منتشر خواهد شد: اول روش جهانی (Global) که همین تنظیمات فعلی است و هر کاربری که توییت را ببیند، می‌تواند به آن پاسخ دهد. دومین روش، گروهی () Group است که در آن افرادی که دنبال می‌شوند و کاربرانی که کاربر منشن می‌کند، اجازه پاسخ‌ به توییت را دارند. روش سوم پنل (Panel) است و فقط کاربرانی که کاربر منشن می‌کند، می‌توانند به توییت پاسخ دهند. روش آخر هم هیچ‌کس (Nobody) است و هما‌ن‌طورکه از نام این گزینه مشخص است، به هیچ کاربری اجازه‌ پاسخ به توییت را نمی‌دهد. همچنین، تنها درصورتی‌که حساب کاربری عمومی باشد، کاربران می‌توانند توییت را نقل‌قول کنند. با استفاده از قابلیت جدید، سیستم پاسخ‌دهی در این پلتفرم تا حد زیادی در کنترل کاربر قرار خواهد گرفت. اضافه‌شدن چنین قابلیتی به توییتر ایده جدیدی نیست. برای نمونه، فیس‌بوک در پلتفرم خود به کاربران این امکان را می‌دهد به‌روزرسانی‌های رویدادهای خود را برای مخاطبان مختلفی به‌اشتراک بگذارند؛ به‌گونه‌ای که هر شخص روزانه با بازدید از رویدادهای به‌اشتراک‌ گذاشته‌شده‌‌ شما، با بخش‌های تازه‌ای از شخصیت‌تان آشنا شود. این در حالی‌ است که اینستاگرام قابلیت‌های چنین دقیقی ندارد و تنها قابلیت فیلترکردن کامنت‌ها را برای کاربران امکان‌پذیر کرده است. دراصل، موضوع سلامت گفت‌وگو و مکالمات در رسانه‌های اجتماعی مساله‌ای بسیار مهم و توییتر نیز به‌دنبال پیاده‌سازی آن است. البته به‌محض اینکه شبکه‌ها گزینه‌های بیشتری برای کنترل محتوای کاربران ارایه می‌کنند، منتقدان سانسور نیز شروع به انتقاد می‌کنند.

توییتر هنوز زمان مشخصی برای ارایه‌ عمومی این قابلیت اعلام نکرده، اما مشخص است درابتدا به‌صورت آزمایشی برای برخی از کاربران فعال خواهد شد. به گفته کیوان بیک‌پور، مدیر اجرایی توییتر، انگیزه و هدف پشت این قابلیت این است که به کاربران امکان کنترل بیشتر در توییت‌های خود را بدهد. او دراین زمینه اظهار کرد: «مهم‌ترین هدف این قابلیت موضوع کنترل است. می‌خواهیم روی موضوع نویسندگان کنترل بیشتری ایجاد کنیم و فکر می‌کنیم نمونه‌های فراوانی درباره‌ چگونگی نحوه ارتباط میان افراد در زندگی وجود دارد. در‌حال‌حاضر، مکالمه و گفت‌وگوی عمومی در توییتر این‌گونه است که شما توییتی منتشر می‌کنید و همه کاربران می‌توانند آن را ببینند و نظر خود را پایین توییت مذکور بنویسند یا اینکه در بخش پیام‌های خصوصی، می‌توان با دیگران گفت‌وگو کرد. بنابراین، طیف کاملی از گفت‌وگوها وجود دارد که هنوز در توییتر نمی‌بینیم.» درهمین‌‌زمینه، می‌توان به قابلیت مخفی‌کردن پاسخ‌ها (Hide Replies) اشاره کرد که توییتر ماه گذشته آن‌ را معرفی کرد. کاربران با بهره‌گیری از این قابلیت، می‌توانند برخی از پاسخ‌ها را مخفی کنند. ویژگی مخفی‌کردن پاسخ‌ها به این معنی است که کاربران می‌توانند پاسخ‌ها را از کانون توجه خارج و مخفی کنند. پاسخ‌های پنهان‌شده دیگر به‌صورت مستقیم زیر توییت نیستند، اما اگر کاربران سعی کنند آنها را ببینند، می‌توانند آنها را داخل بخشی اختصاصی مشاهده کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران