شماره امروز: ۵۴۷

| | |

انگجت| شرکت برین‌کو (BrainCo) به‌تازگی موفق‌به توسعه دست مصنوعی مبتنی بر هوش مصنوعی شده است

کنترل دست مصنوعی با ذهن

انگجت| شرکت برین‌کو (BrainCo) به‌تازگی موفق‌به توسعه دست مصنوعی مبتنی بر هوش مصنوعی شده است که می‌تواند توسط ذهن کاربر کنترل شود. به گزارش ایسنا، این شرکت از دست مصنوعی خود در نمایشگاه CES رونمایی کرد که کاربران را قادر می‌سازد تا آن را با ذهن خود حرکت دهند. به گفته مکس نیولون، رییس شرکت برین‌کو، این دست به کمک درک و تفسیر امواج مغزی و سیگنال‌های عضلانی، می‌تواند حرکات دست واقعی را برای افراد دارای نقص عضو، شبیه‌سازی کند؛ بنابراین این دست مصنوعی می‌تواند دریابد کاربر در هر لحظه چه قصدی دارد و سپس کار آنها را تشخیص داده و آن حرکت را در همان لحظه انجام می‌دهد. این دست به پنج تا ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد تا بتواند شش حرکت مختلف را شبیه‌سازی کند. قیمت این دست مصنوعی ۶۰ هزار دلار است. البته این شرکت هم‌اکنون در حال انتظار برای دریافت تاییدیه سازمان غذا و داروی امریکا است. پس از دریافت تاییدیه این شرکت عرضه این محصول را آغاز خواهد کرد.

اعتراف مدیرفیس‌بوک: ترامپ را ما رییس‌جمهور کردیم

نیویورک‌تایمز| یکی از مدیران ارشد فیس‌بوک به کارکنان این شرکت هشدار داده فکر استفاده از قدرت این شبکه اجتماعی برای مقابله با انتخاب ترامپ به هر قیمتی را از سر به در کنند. به گزارش دیجیاتو، اندرو باسورت، معاون AR و VR فیس‌بوک با انتشار یادداشتی نقش این پلتفرم در انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس‌جمهور را تایید کرده اما در عین حال به کارکنان این شرکت هشدار داده که از قدرت فیس‌بوک برای مقابله با ترامپ در انتخابات پیش رو استفاده نکنند: «آیا فیسبوک مسوول پیروزی ترامپ بود؟ بله ولی نه به دلیلی که همه فکر می‌کنند. ترامپ به خاطر دخالت روسیه، انتشار اطلاعات نادرست یا کمبریج آنالیتیکا انتخاب نشد. پیروزی او مدیون یکی از بهترین کمپین‌های تبلیغات دیجیتال بود که در تمام عمرم دیده‌ام.» وی مدعی شده که هیچ تمایلی به انتخاب مجدد دونالد ترامپ به عنوان رییس‌جمهور ندارد ولی این شرکت نباید در راستای متوقف کردن وی گام بردارد چراکه در این صورت دموکراسی به خطر افتاده و فیس‌بوک را به موجودی ترسناک تبدیل می‌کند. این شبکه اجتماعی در راستای جلوگیری از دروغ‌پراکنی در آستانه انتخابات انتشار محتوای دیپ‌فیک را ممنوع کرد اما وی بر این باور است که فیس‌بوک نباید دست به محدود کردن آزادی بیان و گردش اطلاعات بزند چرا که اینکار با دموکراسی در تضاد است.

شیوه‌ غیرقابل‌دفاع فیس‌بوک و اپل در حفظ حریم شخصی

پرس‌اسوسیشنز|یکی از اعضای کمیسیون فدرال تجارت به مدیران ارشد اپل و فیس‌بوک گفت شیوه‌های فعلی برای حفظ حریم شخصی افراد غیر قابل دفاع و ناکافی است. به گزارش مهر، در یک مناظره که در نمایشگاه CES۲۰۲۰ برگزار شده بود، یکی از اعضای کمیسیون فدرال تجارت امریکا (FTC) خطاب به اپل و فیس‌بوک گفت شیوه‌های فعلی برای حفظ حریم شخصی افراد غیرقابل دفاع و ناکافی هستند. اعضای کمیسیون FTC در پنلی که با حضور مدیران ارشد از هر دو شرکت برگزاری شده بود، از صنعت فناوری خواستند تا مسوولیت بیشتری درباره این مشکل بپذیرد. ربکا اسلاتر یکی از اعضای کمیسیونFTC اعلام کرد تعداد موارد افشای اطلاعات امنیتی در سال‌های گذشته به‌شدت افزایش یافته و نشان می‌دهد باید اقدامات بیشتری برای حفاظت از اطلاعات کاربران انجام داد. او در این باره گفت: «این واقعیت که هر روز در روزنامه‌ها اخبار مختلفی درباره نشت اطلاعات منتشر می‌شود، بدان معنا است که اقدامات کافی برای حفظ امنیت اطلاعات انجام نشده است.» همچنین پس از سال‌های متمادی، برای نخستین‌بار یکی از مدیران اپل در نمایشگاهCES شرکت کرد. جین هوروات مدیر ارشد امنیت جهانی اپل همراه همتای خود از فیس‌بوک (ارین ایگان) در این پنل حضور داشتند. ایگان در پاسخ به اسلاتر عنوان کرد ارایه ابزارهای کنترل امنیت سایبری برای کاربران، نمونه‌ای از اقدامات شرکت برای محافظت از مشتریان خود است. با وجود این، اسلاتر معتقد بود اینکه از مشتریان خواسته شود تا بر نحوه جمع‌آوری اطلاعات خود نظارت کنند، کاری غیرعادلانه است. او در این باره گفت: «تصور می‌کنم حتی اگر کاربران بتوانند از کنترل‌های تعیین‌شده برای حفظ حریم شخصی گذر کنند، مقدار اطلاعاتی که آنها باید پردازش کنند، برای بیشتر افراد قابل توجیه نیست.» هوارت نیز در دفاع از اقدامات شرکت خود گفت: «ما در اپل کاربران را مانند رانندگان خودروها تصور می‌کنیم. آنها باید روی اطلاعات خود دسترسی داشته باشند و بتوانند اطلاعات را گزینش کنند. این یکی از حوزه‌های تمرکز ما در اپل است. از سوی دیگر مدیر ارشد اجرایی ما (تیم کوک) به‌شدت به حفظ حریم اطلاعاتی افراد معتقد است.» در ادامه این پنل اسلاتر ابراز امیدواری کرد تا قانون حفظ حریم شخصی تا ۲۰۲۱ در امریکا ارایه شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران