شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بسیاری از تحلیل‌گران به‌تازگی برآورد کرده‌اند که سال آینده شاهد استقبال قابل توجه کاربران جهان از گوشی‌های 5G خواهد بود.

بسیاری از تحلیل‌گران به‌تازگی برآورد کرده‌اند که سال آینده شاهد استقبال قابل توجه کاربران جهان از گوشی‌های 5G خواهد بود. به گزارش ایسنا، به تازگی کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی IDC برآورد و اعلام کرده‌اند که خریداری و استقبال کاربران از گوشی‌های هوشمند مجهز به فناوری و قابلیت پشتیبانی از شبکه 5G در سال ۲۰۲۰ میلادی به‌شدت افزایش پیدا خواهد کرد، به گونه‌ای که این روند شاهد یک رشد ۱.۵ درصدی در سال ۲۰۲۰ میلادی خواهد بود؛ رقمی که فروش گوشی‌های 5G را به ۱۹۰ میلیون دستگاه خواهد رساند.

همچنین به گفته این کارشناسان، سهم فروش و استقبال از گوشی‌های جدید با فناوری 5G در بازارهای جهانی در سال آینده میلادی به ۱۴ درصد خواهد رسید و این بدان معناست که ۱.۳ درصد از میزان فروش و سهم نخستین گوشی‌های 4G در سال ۲۰۱۰ نیز بیشتر و بالاتر خواهد بود. هرچند برخی دیگر از کارشناسان پیشتر پیش بینی کرده بودند که استقبال از گوشی‌های 5G تحت تاثیر عوامل و فاکتورهای مختلفی همچون اشباع بازار و قیمت‌های بالا چندان بالا و قابل توجه نخواهد بود، اما به نظر می‌رسد که توسعه برخی دیگر از فناوری‌های نوین همچون خودروهای برقی و خودران و همچنین گوشی‌های تاشو، لزوم اتصال به شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G که با شعار اینترنت پرسرعت جای خود را در بسیاری از کشورهای پیشرفته باز کرده، را بیش از پیش پررنگ کرده و احتمال موفقیت این محصولات را بالا برده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران