شماره امروز: ۵۴۷

| | |

به نظر می‌رسد که اپل به منظور تامین پنل‌های نمایشگر اولد برای گوشی‌های آیفون مدل ۲۰۲۰ با بزرگ‌ترین رقیب خود،

به نظر می‌رسد که اپل به منظور تامین پنل‌های نمایشگر اولد برای گوشی‌های آیفون مدل ۲۰۲۰ با بزرگ‌ترین رقیب خود، سامسونگ، یک قرارداد همکاری منعقد کرده است. به گزارش ایسنا، با اینکه بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران فعال در حوزه فناوری بر این باور بودند که اپل برای تولید گوشی‌های اپل مدل ۲۰۱۹ از پنل‌های اولد ساخت شرکت کره‌ای سامسونگ بهره می‌برد اما بنا به دلایلی این اتفاق رخ نداد و این غول تکنولوژی امریکایی همچنان سعی داشت از پنل‌های قبلی استفاده کند. به همین دلیل در گوشی‌های آیفون 11 که سپتامبر سال جاری میلادی توسط شرکت اپل رونمایی شد از پنل‌های ساخت شرکت سامسونگ استفاده نشده بود.

حالا تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشرشده در وب‌سایت gsmarena نشان می‌دهد که سرانجام سامسونگ برای ترغیب اپل به خریداری و استفاده از پنل‌های اختصاصی این شرکت موفق شده و این شرکت قصد دارد از آنها برای تولید گوشی‌های آیفون ۵/۴ و ۶/۷ اینچی خود که قرار است در جریان برگزاری رویداد اختصاصی اپل در سپتامبر سال آینده میلادی رونمایی شود، بهره بگیرد.

البته کارشناسان براورد کرده‌اند که اپل تنها در مدل‌های پرچمدار، آیفون پرو، از پنل‌های صفحه نمایش اولد (OLED) استفاده خواهد کرد. سامسونگ تنها شرکتی است که در حال حاضر توانایی توسعه و تولید پنل‌های اولد مجهز به فناوری Y-OCTA را داراست و از زمان عرضه گلکسی نوت ۷، از پنل‌های Y-OCTA در گوشی‌های پرچم‌دار خود استفاده کرده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران