شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیر شرکت هواوی به تازگی مدعی شده است که این شرکت چینی حتی بدون کمک گوگل نیز قادر خواهد بود به نخستین تولیدکننده موبایل در جهان تبدیل شود.

مدیر شرکت هواوی به تازگی مدعی شده است که این شرکت چینی حتی بدون کمک گوگل نیز قادر خواهد بود به نخستین تولیدکننده موبایل در جهان تبدیل شود. به گزارش ایسنا، رن ژنگ فی، موسس و مدیر ارشد اجرایی هواوی در اظهارات جدید خود خاطرنشان کرده است که این شرکت چینی قادر خواهد بود حتی بدون سیستم عامل اندروید و سایر اپلیکیشن‌های توسعه‌داده‌شده توسط گوگل نیز به بزرگ‌ترین و نخستین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در جهان تبدیل شود و از سایر رقبای بزرگ خود سبقت بگیرد.

چند ماه پیش بود که بعد از انتشار فهرستی از شرکت‌های ممنوعه برای تجارت از سوی دولت ترامپ، ریاست‌جمهوری ایالات متحده امریکا که در آن نام هواوی نیز به چشم می‌خورد، گوگل نیز به عنوان شرکت توسعه‌دهنده سیستم عامل اندروید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مجبور خواهد بود مطابق قوانین و محدودیت‌های جدید عمل کرده و لایسنس سیستم عامل اندروید را برای هواوی لغو کند. بعد از این اتفاق، گزارش‌های متعددی از سوی هواوی مبنی بر توسعه یک سیستم عامل اختصاصی برای محصولات این شرکت و استقلال یافتن از گوگل منتشر شد اما بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کردند این پروژه هواوی که به منظور رقابت و ایستادن در برابر انحصار اندروید و گوگل است، همچون مایکروسافت به موفقیت نخواهد رسید. اما این شرکت بارها تاکید کرده است که بدون گوگل نیز می‌تواند مسیر پیشرفت و موفقیت را طی کند و به دستاوردهای بزرگی در صنعت موبایل دست یابد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران