شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گوگل در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به بیش از 12هزار کاربر که به عقیده آن طعمه هکرهای دولتی بوده‌اند، اخطار ارسال کرده است. به گزارش دیجیاتو

گوگل در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به بیش از 12هزار کاربر که به عقیده آن طعمه هکرهای دولتی بوده‌اند، اخطار ارسال کرده است. به گزارش دیجیاتو، داده‌های گروه Threat Analysis Group گوگل نشان می‌دهند که غول موتورهای جست‌وجو بین ماه‌های ژوئیه تا سپتامبر سال 2019، به کاربران 149 کشور که هدف هکرهای دولتی قرار گرفته بودند، هشدار ارسال کرده است. هکرها در 90 درصد از حملات با ارسال ایمیل‌های فیشینگ، به دنبال سرقت نام کاربری و رمز عبور اکانت جیمیل بوده‌اند. گوگل می‌گوید در بازه زمانی مشابه در سال‌های 2018 و 2017 نیز هشدارهای یکسانی را برای کاربران ارسال کرده است.

گوگل به کاربران حساس مثل خبرنگاران، فعالان حقوق بشر و کمپین‌های سیاسی توصیه می‌کند تا در برنامه امنیتی این شرکت به نام Advanced Protection Program ثبت‌نام کنند که به کمک کلیدهای امنیتی فیزیکی، از حساب جیمیل و سایر سرویس‌های گوگل در برابر حملات هکری و سایبری محافظت می‌کند. به کمک این قابلیت هکر حتی با دانستن پسورد نیز نمی‌تواند بدون کلید فیزیکی وارد حساب کاربر شود. تیم Threat Analysis Group گوگل تعداد بی‌شماری از هکرهای دولتی از جمله گروهی به نام Sandworm را تحت نظر گرفته است. به عقیده دولت امریکا این گروه توسط دولت روسیه پشتیبانی می‌شود و مسوول حمله باج‌افزاری NotPetya  در سال 2017 است. همین گروه سال 2018 کاربران اندروید را هدف حملات خود قرار داد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران