شماره امروز: ۵۴۷

| | |

برخی اپلیکیشن‌ها با سوءاستفاده از اطلاعات ورود به شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک و توییتر، داده‌های شخصی و خصوصی افراد را سرقت می‌کنند.

برخی اپلیکیشن‌ها با سوءاستفاده از اطلاعات ورود به شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک و توییتر، داده‌های شخصی و خصوصی افراد را سرقت می‌کنند. به گزارش مهر، اگر شما هم از کلمه عبور و نام کاربری خود در فیس‌بوک و توییتر برای ورود به اپلیکیشن دیگری در تلفن همراهتان استفاده می‌کنید، خود را در معرض سرقت اطلاعات شخصیتان قرار داده‌اید.  توییتر روز گذشته پیامی را در وب‌سایت خود منتشر کرد و هشدار داد برخی برنامه‌نویسان ثالث از یک کیت توسعه نرم‌افزار به نام oneAudience برای دستیابی به ایمیل، نام کاربری و آخرین توئیت ارسالی افراد سوءاستفاده می‌کنند. فیس‌بوک هم امروز اعلام کرده برخی کاربرانش قربانی oneAudience شده‌اند و داده‌های خصوصی آنها از همین طریق سرقت شده است.

توییتر افزوده که oneAudience از آسیب‌پذیری خاصی در این شبکه اجتماعی بهره نمی‌گیرد و اگر کاربران داده‌های شخصی مربوط به ورود به توییتر را در برنامه‌های ثالث وارد نکنند، امکان سوءاستفاده از آنها وجود نخواهد داشت. این شرکت از تماس با گوگل و اپل برای جلوگیری از این نوع سوءاستفاده‌ها خبر داده و تصریح کرده است با تمامی کاربران خود که به همین علت دچار مشکل شده‌اند، تماس می‌گیرد تا از وارد آمدن آسیب بیشتر به آنها جلوگیری کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران