شماره امروز: ۵۴۷

| | |

آزمایشگاه ارزیابی سامانه‌های اطلاعاتی حوزه سلامت با هدف همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزارت بهداشت ایجاد و به بهره‌برداری رسید.

آزمایشگاه ارزیابی سامانه‌های اطلاعاتی حوزه سلامت با هدف همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزارت بهداشت ایجاد و به بهره‌برداری رسید. به گزارش پژوهشگاهICT، تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف استقرار آزمایشگاه ارزیابی سامانه‌های اطلاعاتی حوزه سلامت منعقد شد. موضوع این تفاهم‌نامه واگذاری بخش معینی از خدمات مرتبط با آزمایش و ارزیابی سامانه‌های اطلاعاتی حوزه سلامت به پژوهشکده فناوری اطلاعات، براساس استانداردها و توصیه‌نامه‌های بین‌المللی و ملی و شاخص‌های وزارت بهداشت است. این آزمایشگاه زیرمجموعه پژوهشکده فناوری اطلاعات است و هم‌اکنون قابلیت آزمون و ارزیابی کلیه سامانه‌های اطلاعاتی حوزه سلامت در خصوص تطابق با استانداردهای تبادل داده روی بستر پرونده الکترونیک سلامت و درگاه یکپارچه تبادل داده سلامت (دیتاس) را دارا است. این سامانه‌های قابل ارزیابی شامل سامانه‌های اطلاعاتی بیمارستانی (HIS)، آزمایشگاهی، درمانگاه، داروخانه، مدیریت مطب، آرشیو و مخابره تصاویر پزشکی هستند. همچنین ارتباط با متقاضیان آزمون از طریق پرتال آزمایشگاه انجام می‌شود. متقاضیان آزمون می‌توانند از طریق این پرتال ثبت‌نام کرده و پس از تکمیل اطلاعات مورد نیاز و بررسی آنها توسط کارشناسان آزمایشگاه زمان آزمون تعیین می‌شود. از زمان آغاز به کار این آزمایشگاه، سامانه‌های اطلاعاتی شرکت‌های متقاضی متعددی مورد ارزیابی قرار گرفته و گزارش ارزیابی آن برای وزارت بهداشت ارسال می‌شود.

همچنین روز گذشته با توجه به دستور وزیر ارتباطات مبنی بر لزوم استفاده از نظرات نخبگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ICT، جلسه هم‌اندیشی رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور استادانی از دانشگاه‌های صنعتی شریف، تهران، صنعتی خواجه نصیر، تربیت مدرس و صنعتی امیرکبیر و برخی نخبگان این حوزه برگزار شد. وحید یزدانیان -رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات- در این جلسه که در محل پژوهشگاه ICT برگزار شد، ضمن تاکید بر لزوم ارتقای جایگاه پژوهشگاه گفت: «از کمک نخبگان و اساتید این حوزه برای ارتقای عملکرد پژوهشگاه استقبال می‌کنیم.» وی با اشاره به نقش هم‌اندیشی و استفاده از نظر متخصصان در بهبود فرآیند امور، ادامه داد: «ظرفیت‌های بسیار خوبی در پژوهشگاه وجود دارد که می‌تواند مورد استفاده دانشگاه‌ها قرار گیرد و تبادل دانش و تجربه بین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه را تسریع کند.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران