شماره امروز: ۵۴۷

| | |

با وجود مخالفت سازمان بورس و اوراق بهادار امریکا با رمزارز گرم، تلگرام نسخه آزمایشی کیف پول آن را منتشر کرد.

با وجود مخالفت سازمان بورس و اوراق بهادار امریکا با رمزارز گرم، تلگرام نسخه آزمایشی کیف پول آن را منتشر کرد. به گزارش دیجیاتو، تلگرام که از یک پیام‌‌رسان به استارت‌آپی در حوزه بلاکچین تبدیل شده، مصمم است رمزارز گرم را به راهی برای تبادلات مالی بین کاربران تبدیل کند. هرچند ماه گذشته سازمان بورس و اوراق بهادار امریکا هرگونه فعالیت رمزارز گرم در بازار این کشور را ممنوع کرد، اما تلگرام کیف پول ویژه این توکن را ارایه کرده است.

کاربران با مراجعه به سایت رسمی TON می‌توانند نسخه‌های ویندوز، لینوکس و MacOS کیف پول گرم را دانلود کرده و کلیدهایشان را هم از طریق پلتفرم آزمایشی (testnet) شبکه باز تلگرام دریافت کنند. پس از نصب، ۲۴ کلمه ویژه بازیابی کلید خصوصی و دسترسی به کیف نمایش داده می‌شود که Seed نام دارد و کاربر باید آنها را بر اساس ترتیبی که دارند ذخیره کند. بعد از این انتخاب رمز عبور، کیف پول گرم آماده استفاده است و پیامی با این مضمون به کاربر نمایش داده می‌شود: «حالا کیف پولی دارید که بدون دخالت واسطه یا بانک و تنها توسط خودتان کنترل می‌شود.»

این شرکت قبلا تاکید کرده بود که مسوولیت مدیریت و حفظ امنیت اطلاعات هویتی بر عهده خود کاربر قرار دارد و در صورت مفقودی آنها امکان بازیابی این اطلاعات توسط تلگرام وجود ندارد، در نتیجه دسترسی فرد به کیف پول برای همیشه از بین می‌رود. کاربران برای آزمایش کیف می‌توانند آدرس والت را در بات ویژه  TestTonBot وارد کرده و تقاضای خود برای دریافت پنج تا ۲۰ واحد رمزارز گرم را ثبت کنند. این تراکنش آزمایشی تنها یک دقیقه طول کشیده و سپس رمزارزها به کیف متقاضی ارسال می‌شوند. تراکنش‌های آزمایشی را می‌توان در جست‌وجوگر پلتفرم آزمایشی با جزییاتی نظیر زمان، مقدار، آدرس کیف TestTonBot و آخرین تراکنش ثبت شده مشاهده کرد.

تلگرام دو ماه قبل بستر تست شبکه TON و نرم‌افزار مدیریت نود آن را راه‌اندازی کرد. آن‌طور که تسترهای این سیستم گفته‌اند، سرعت تراکنش در شبکه بلاکچین تلگرام فوق‌العاده بالاست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران