شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تکنولوژی 5G به شکل پرسرعتی وارد جهان شده است. آمدن آن به ایران نیز به زودی اتفاق می‌افتد

تکنولوژی 5G به شکل پرسرعتی وارد جهان شده است. آمدن آن به ایران نیز به زودی اتفاق می‌افتد و ما نباید از آن عقب بمانیم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در هوش مصنوعی و کلان‌داده، چیزی از دنیا کم نداریم از مرکز تحقیقات مخابرات خواست با همکاری دانشگاه‌ها توسعه فناوری خودروی بدون راننده هوشمند را پیش ببرند.

به گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی در توییتر خود خبری از توسعه فناوری خودروی بدون راننده داد و نوشت: «جوان‌های ما همیشه بهترین‌ها را رقم می‌زنند، به مرکز تحقیقات مخابرات گفتم با همکاری دانشگاه‌ها، توسعه فناوری خودروی بدون راننده هوشمند را پیش خواهند برد. در هوش مصنوعی و کلان‌داده‌ها چیزی کم نداریم، حالا وقت تولید محصول است. تا آمدن تکنولوژی 5G زمان زیادی نمانده است.»

پس از چند دقیقه از انتشار این خبر توسط وزیر ارتباطات، رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر از ورود ایران به مرحله طراحی خودروی بدون راننده داد. وحید یزدانیان در توییتر خود نوشت: «پیرو دستور وزیر ارتباطات مبنی بر توسعه فناوری خودروی بدون راننده هوشمند، طی ماه‌های اخیر اقدامات موثری برای توسعه فناوری‌های نوین همچون هوش مصنوعی و 5G با همکاری دانشگاه‌ها را در دستور کار قرار دادیم و از این پس، برای تحقیق آنها توان مضاعفی را صرف خواهیم کرد.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران