شماره امروز: ۵۴۷

| | |

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای مکالمه سیم‌کارت‌های ایرانی و برای اینترنت‌ سیم‌کارت‌های عراقی نرخ مناسب‌تری برای زائران اربعین دارند. به گزارش ایسنا، با فعال کردن سرویس رومینگ،

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای مکالمه سیم‌کارت‌های ایرانی و برای اینترنت‌ سیم‌کارت‌های عراقی نرخ مناسب‌تری برای زائران اربعین دارند. به گزارش ایسنا، با فعال کردن سرویس رومینگ، اینترنت رومینگ و اینترنت گوشی همراه، هنگام سفر می‌توان از اینترنت همراه استفاده کرد. البته بسته‌های اینترنتی اپراتورهای داخلی هنگام استفاده از سرویس رومینگ، غیرفعال می‌شود و در نتیجه هزینه اینترنت بر اساس حجم مصرفی و مطابق با تعرفه اعلام‌شده و هزینه استفاده از این خدمات بر اساس تعرفه رومینگ محاسبه خواهد شد. با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، اعلام شده که برنامه‌ریزی‌های وزارت ارتباطات برای تسهیل ارتباطات در کربلا به زائران انجام شده است. یکی از این اقدامات، توافق برای کاهش تعرفه مکالمات است. در این راستا محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با اشاره به کاهش تعرفه با عراق، اظهار کرد: «برای رفاه حال مردم در راهپیمایی اربعین، مذاکراتی را از قبل با طرف عراقی برای کاهش هزینه مکالمات شروع کردیم و توانستیم به توافق برسیم که حدود ۶۰۰ تومان تعرفه مکالمات را در هر دقیقه کاهش دهیم.» وی همچنین خاطرنشان کرده بود: «زائران سیم‌کارت‌های عراقی را از داخل ایران تهیه نکنند زیرا این سیم‌کارت‌ها در داخل عراق با قیمت ارزان‌تر موجود است.»

چندی پیش آذری جهرمی با اشاره به نرخ بالای سرویس رومینگ برای زائران اربعین، اظهار کرده بود: «رومینگ سرویس گرانی است و به دلیل بالا بودن نرخ خدمات رومینگ در عراق توصیه می‌شود مردم از سیم‌کارت عراقی استفاده کنند.» این در حالی است که امروز وزیر ارتباطات با انتشار نرخ‌های اعلام‌شده برای رومینگ اپراتورها، در اینستاگرامش نوشت: «برای مکالمه سیم‌کارت‌های ایرانی نرخ مناسب‌تری دارند و برای اینترنت‌ سیم‌کارت‌های عراقی.» بر این اساس، نرخ تماس به ایران به ازای هر دقیقه برای دارندگان سیم‌کارت همراه اول و ایرانسل ۳۲۰۰ تومان و برای رایتل ۳۵۰۰ تومان اعلام شده است و اگر از ایران با زائران تماس گرفته شود ۲۱۰۰ تومان در هر دقیقه برای آنها هزینه خواهد داشت. زائران درصورتیکه با شماره عراقی تماس بگیرند از همراه اول و ایرانسل مبلغ ۲۱۰۰ تومان و از رایتل ۳۵۰۰ تومان باید به ازای هر دقیقه مکالمه پرداخت کنند. ارسال پیامک به شماره‌های ایرانی و عراقی نیز از همراه اول و ایرانسل ۹۰۰ تومان و از رایتل هزار تومان هزینه در بر خواهد داشت اما دریافت پیامک در هر حالت، رایگان خواهد بود. تعرفه آزاد هر مگابایت اینترنت نیز برای همراه اول و ایرانسل ۸۵۰ و برای رایتل هزار تومان تعیین شده و نرخ هر بسته یک گیگابایتی ویژه اربعین برای همراه اول و ایرانسل ۱۵۰ هزار تومان اعلام شده است. بسته اینترنت رایگان روزانه برای زائران اربعین نیز از طرف همراه اول و ایرانسل در حجم ۱۰ مگا بایت و از طرف رایتل ۵ مگا بایت درنظر گرفته شده است. تعرفه‌های اعلام‌شده برای همراه اول و ایرانسل از تاریخ ۱۴ مهر و برای رایتل از ۱۵ مهرماه تا سه آبان ماه معتبر است و تعرفه بسته‌ای اینترنت نیز از ۱۶ تا ۳ آبان ماه اعتبار خواهد داشت.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران