شماره امروز: ۵۴۷

| | |

توییتر با ارایه یک ویژگی جدید فیلترهایی برای پیام‌های خصوصی در پلتفرم خود فراهم می‌کند.

پیام‌های خصوصی در توییتر فیلتر می‌شوند

توییتر با ارایه یک ویژگی جدید فیلترهایی برای پیام‌های خصوصی در پلتفرم خود فراهم می‌کند.

این ویژگی پیام‌های ناخواسته یا مشکوک را در یک فولدر ذخیره می‌کند.

به گزارش مهر به نقل از انگجت، توییتر تصمیم دارد به سرعت برنامه خود برای فیلترکردن پیام‌های خصوصی (Direct messages) را اجرایی کند.

در همین راستا این شبکه اجتماعی مشغول فراهم کردن فیلترهایی برای کاربران دستگاه‌های اندروید، iOS و همچنین وب است. از آنجا که این تست در حال اجرا است، شیوه کارکرد فیلترها نیز مشخص است.

اگر مشخص شود لحن پیامی مشکوک است یا احتمالا پیام ناخواسته (Spam) باشد، در یک فولد جداگانه به نام «پیام‌های اضافی» قرار می‌گیرد. فقط اگر فرد به‌طور مشخص روی این فولدر کلیک کند می‌تواند پیام‌ها را ببیند. بنابراین لازم نیست کاربر توییتر پیام‌های خصوصی ناراحت‌کننده را تحمل کند.

گسترش اقدامات امنیتی توییتر بخشی از تلاش گسترده این شرکت برای کاهش آزار و اذیت در این پلتفرم اجتماعی است. البته این اقدام سبب نمی‌شود متخلفین از قوانین توییتر (مانند افرادی که در پیام‌های خصوصی دیگران را تهدید می‌کنند) از فعالیت خود دست بکشند.

فروش اطلاعات غلط کاسبی جدید دنیای تاریک وب

هکرهای اینترنتی در کنار فروش انواع اطلاعات صحیح در بخش تاریک وب برای کسب درآمد، به یک روش جدید کلاهبرداری یعنی فروش اطلاعات غلط و دروغین روی آورده‌‌اند.

به گزارش مهر به نقل از زددی نت، اگر تا پیش از این تنها دولت‌ها با هدف دخالت در انتخابات سایر کشورها یا تخریب سیاستمداران و افراد مشهور به نشر اطلاعات دروغین و کذب دست می‌زدند، حالا دامنه این کار به هکرهای عادی و جنایتکاران دنیای مجازی هم کشیده شده و آنها هم با هدف تخریب شرکت‌ها و موسسات هدف در بخش خصوصی اطلاعات و اخبار دروغینی را در مورد آنها به مشتریان خود می‌فروشند. محققان می‌گویند این اولین‌بار است که هکرهای زیرزمینی بخش ‌تاریک وب خدمات فروش اطلاعات غلط و دروغین به علاقه‌مندان و خریداران ارایه می‌کنند.

بخش مهم این خبرها اهداف تبلیغاتی تخریبی دارند و با هدف از میدان به در کردن رقبا با خراب کردن چهره آنها منتشر و فروخته می‌شوند. بررسی موسسه تحقیقاتی ریکوردد فیوچر نشان می‌دهد انتشار این نوع اخبار دروغین به مدت یک ماه می‌تواند به‌طور جدی به اعتبار و حسن شهرت یک مجموعه تجاری لطمه بزند.

این موسسه موفق به شناسایی یک گروه هکری روس شده که تبلیغاتی را برای این نوع خدمات در بخش تاریک وب منتشر کرده و هشدار داده که در آینده دامنه این نوع اقدامات گسترش می‌یابد.

آیفون ۱۱ پیش‌بینی‌ها را به‌هم  ریخت

تحلیلگران فعال در حوزه فناوری، نرخ پیش‌بینی‌های خود برای فروش گوشی‌های آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱‌پرو را بالا بردند.

به گزارش ایسنا، قبل از آنکه شرکت اپل به عنوان توسعه‌دهنده گوشی‌های آیفون از جدیدترین سری از این گوشی‌ها یعنی آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس در جریان رویدادی اختصاصی رونمایی و پرده‌برداری کند، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده بودند که نسل جدید گوشی‌های آیفون فروش چندان قابل‌توجه و چشمگیری نسبت به نسل‌های پیشین آیفون تجربه نخواهند کرد، چراکه قابلیت و امکانات خاصی نداشته و تغییرات قابل ملاحظه‌ای نسبت به مدل‌های پیشین نیز ندارد.

حالا به تازگی تحلیلگران با بررسی جدیدترین قابلیت‌های به‌کاررفته در گوشی‌های جدید آیفون، نرخ پیش‌بینی‌های خود را از میزان فروش و عملکرد گوشی‌های آیفون ۱۱ و ۱۱ پرو تغییر و افزایش دادند.

البته این در حالی است که برخی دیگر از تحلیلگران بر این باورند که نسل بعدی گوشی‌های آیفون که قرار است سال آینده ۲۰۲۰ میلادی رونمایی و عرضه شوند و به قابلیت پشتیبانی از شبکه نسل پنجم اینترنت 5G‌ مجهزند، از استقبال بسیار بیشتری نسبت به آیفون‌های سری ۱۱ برخوردار خواهند شد و فروش و عملکرد موفقیت آمیزتری را برای خود به ثبت خواهند رساند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران