شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری بر این باورند مهم‌ترین ویژگی آیفون ۱۱ قیمت آن است

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری بر این باورند مهم‌ترین ویژگی آیفون ۱۱ قیمت آن است که در مقایسه با سال گذشته، کاهش قابل توجهی یافته است.

به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد که اپل از سیاست قیمت‌گذاری سال گذشته خود ناراضی است و به همین دلیل نیز قیمت‌گذاری نسخه‌های جدید گوشی‌های آیفون را در سال جاری میلادی تغییر داد تا بدین‌ترتیب بتواند نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان و کاربران گوشی‌های هوشمند را در جهان به سمت و سوی خود جلب کند و سهم خود را در بازارهای جهانی فروش موبایل از دست ندهد.

گزارش‌های پیشین منتشرشده توسط منابع خبری و موسسات آماری و تحقیقاتی نشان می‌داد که تعداد کثیری از کاربران گوشی‌های هوشمند تحت تاثیر عوامل مختلفی که در صدر آنها قیمت بالای آیفون بود، در نظر داشتند که از این گوشی به سمت خریداری گوشی‌های اندرویدی از برندهای دیگر کوچ کنند.

حالا به نظر می‌رسد که اپل تصمیم گرفته است با بررسی و تحلیل نتایج تحقیقات و آمارهای منتشرشده قبلی، از رخ دادن این اتفاق جلوگیری به عمل آورده و قیمت‌گذاری‌های خود برای عرضه گوشی‌های آیفون را پایین بیاورد. شب گذشته بود که اپل در جریان برگزاری رویدادی از محصولات جدید خود رونمایی کرد که در میان آنها سه مدل جدید از گوشی‌های آیفون ۱۱، آیفون پرو و آیفون پرو مکس به چشم می‌خورد.

بر اساس گزارش CNBC، قیمت آیفون ۱۱ که در واقع جایگزین آیفون ایکس‌آر (نسخه مقرون‌به‌صرفه و ارزان‌قیمت گوشی‌های آیفون) شده است، ۶۹۹ دلار اعلام شده، این در حالی است که قیمت آیفون ایکس آر در سال گذشته ۷۴۹ دلار بود.

با نگاهی مختصر به اعداد و ارقام ارایه شده توسط اپل می‌توان دریافت که این غول تکنولوژی امریکایی با کاهش حدود ۵۰ دلاری در قیمت آیفون‌های خود، سعی دارد رضایت کاربرانش را به خود جلب کند و از کاهش سهم اپل در بازارهای جهانی نیز جلوگیری کند. کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری بعد از برگزاری رویداد اختصاصی اپل، خاطرنشان کردند که در واقع قیمت گوشی آیفون ۱۱ از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این گوشی هوشمند بود که توسط اپل معرفی و رونمایی شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران