شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اپل قصد دارد قابلیت پایش کیفیت خواب را به چندین مدل از اپل واچ بیاورد. کمپانی کوپرتینویی به احتمال زیاد از این ویژگی در رویداد هفته آینده خود رونمایی خواهد کرد.

اپل قصد دارد قابلیت پایش کیفیت خواب را به چندین مدل از اپل واچ بیاورد. کمپانی کوپرتینویی به احتمال زیاد از این ویژگی در رویداد هفته آینده خود رونمایی خواهد کرد.

به گزارش دیجیاتو، اپل اسم این قابلیت را «پایش زمان خواب (Time in Bed Tracking)» نام‌گذاری کرده که توانایی سنجش کیفیت خواب کاربر، حرکت‌های او، ضربان قلب و صداها را حین خواب دارد. داده‌های پایش کیفیت خواب پس از جمع‌آوری، همانند بیشتر داده‌های اپل واچ، در اپ Health و همچنین اپ جدید این گجت پوشیدنی به نام Sleep یافت خواهند شد.

کاربر برای استفاده از قابلیت پایش کیفیت خواب باید اپل واچ را حین خواب بسته و از باتری کافی گجت خود مطمئن شود. برای اطمینان از این موضوع پیش از خوابیدن به کاربر نوتیفیکیشن ارسال می‌شود تا ساعت هوشمند خود را شارژ کند.

اپل زنگ صبحگاهی را نیز دستخوش تغییراتی کرده و از این پس اگر کاربر زودتر از موعد از خواب بیدار شود و ساعت را به دست کند، زنگ دیگر به صدا در نخواهد آمد. تاکنون برای استفاده از قابلیت پایش کیفیت خواب باید از اپ‌های متفرقه استفاده می‌شد چون کمپانی کوپرتینویی هیچگاه از اپ اختصاصی خود برای این ویژگی استفاده نکرده بود. هنوز معلوم نیست این ویژگی به تمام مدل‌های اپل واچ خواهد آمد یا فقط در بعضی مدل‌ها دیده خواهد شد. برای شنیدن اخبار بیشتر در این رابطه باید تا تاریخ 10 سپتامبر (19 شهریور) صبر کنیم. انتظار می‌رود در رویداد هفته آینده اپل از آیفون 11، اپل‌واچ با سخت‌افزار جدید، مدل‌های سرامیکی و تیتانیومی، این محصول و همچنین آخرین نسخه از سیستم‌عامل watchOS 6 رونمایی کند. جالب است بدانید با وجودی که قابلیت پایش کیفیت خواب ممکن است در بهبود کیفیت خواب موثر باشد ولی تحقیقات نشان داده باعث بروز بی‌خوابی در افراد نیز می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران