شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کاربران امریکایی خرید و تعویض گوشی‌هایشان را به اندازه سه سال یا بیشتر به تعویق می‌اندازند و علت اصلی این مساله هم گران‌تر شدن گوشی‌های با کیفیت و رده بالای شرکت‌های مختلف است.

کاربران امریکایی خرید و تعویض گوشی‌هایشان را به اندازه سه سال یا بیشتر به تعویق می‌اندازند و علت اصلی این مساله هم گران‌تر شدن گوشی‌های با کیفیت و رده بالای شرکت‌های مختلف است.

به گزارش دیجیاتو، تحقیقات شرکت تحلیل آماری Strategy Analytics نشان می‌دهد که گوشی‌های اپل به صورت میانگین برای مدت 18 ماه فعال هستند و این رقم برای گوشی‌های هوشمند سامسونگ به 16.5 ماه می‌رسد. با این اوصاف به نظر عصر تعویض سال به سال گوشی‌ها به پایان خود رسیده است. فروش گوشی‌های هوشمند طی سال گذشته در سراسر دنیا به نصف رسیده و به اعتقاد برخی از محققان این صنعت طی چند ماه آتی بدتربن وضعیت را در بخش فروش تجربه خواهد کرد. استراتژی آنالیتیکس از 2500 نفر کاربر گوشی‌های موبایل در امریکا که بین 18 تا 64 سال داشتند به صورت آنلاین نظرسنجی انجام داد. به گفته دیوید کر -نایب‌رییس این شرکت- عوامل متعددی باعث اتخاذ چنین تصمیمی از طرف کاربران شده است. برای مثال کاربران عقیده دارند که به‌روزرسانی‌های اعمال‌شده در گوشی‌های جدید آنها را برای خرید و تعویض اسمارت‌فونشان قانع نمی‌کند. علاوه بر این قیمت سرسام‌آور گوشی‌های پرچمدار هم دلیل دیگری برای این موضوع است. در واقع کر عقیده دارد که با اینکه خیلی‌ها از اهمیت قابلیت 5G گاه هستند، اما افزایش قیمت در گوشی‌های 5G می‌تواند مانع بزرگی سر راه خرید یک دستگاه جدید باشد. فقط هفت درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی اعلام کردند که بعد از عرضه، گوشی‌های 5G با قیمت بالای 1000 دلار را خریداری می‌کنند.

با توجه به اینکه درآمدها در بخش فروش گوشی‌های هوشمند شرکت‌های بزرگ با کاهش محسوسی رو به رو شده، کمپانی‌هایی همچون اپل در تلاش هستند تا این کسری درآمد را با تقویت بخش‌های دیگر مثل سرویس‌های TV و موزیک جبران کنند. با این حال آمار این تحقیق نشان می‌دهد که کاربران اپل و سامسونگ وفاداری خوبی به این برندها دارند و در صورتی که این شرکت‌ها بتوانند مدل خاص و گیرایی به بازار عرضه کنند قادر به ترغیب کاربران برای خرید و تعویض گوشی‌هایشان خواهند بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران