شماره امروز: ۵۴۷

| | |

زد دی نت | رییس کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) مضر‌بودن امواج به‌کار‌ گرفته‌شده برای استفاده از اینترنت 5G را تکذیب کرده است و نگرانی‌های ایجاد‌شده درباره این موضوع را بی‌مورد می‌داند.

زد دی نت | رییس کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) مضر‌بودن امواج به‌کار‌ گرفته‌شده برای استفاده از اینترنت 5G را تکذیب کرده است و نگرانی‌های ایجاد‌شده درباره این موضوع را بی‌مورد می‌داند.

اجیت پای، رییس کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC)، در طرحی پیشنهادی که روز پنج‌شنبه منتشر شد، اذعان کرد گوشی‌های مجهز به فناوری 5G بدون خطر هستند. راه‌اندازی و توسعه مستمر اینترنت 5G در سراسر جهان این نگرانی را در برخی از افراد ایجاد کرده است که طول موج‌های میلی‌متری استفاده‌شده برای بهره‌مندی از شبکه 5G، به سلامتی انسان آسیب می‌زند. مسوولان دولتی کشورهای بلژیک و هلند و سویس در حال بررسی این نگرانی‌ها و پژوهش در‌باره آنها هستند. درضمن، این نگرانی‌ها اعتراض‌هایی درزمینه گسترش جهانی شبکه 5G نیز به‌دنبال داشته است و اعضای شورای شهر برخی از شهرهای امریکا مانع ایجاد شبکه‌های سلولی بی‌سیم 5G جدید شده‌اند.

مخالفت‌های گسترده دربرابر توسعه فناوری 5G می‌تواند به مشکل بزرگی برای اپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند تبدیل شود؛ زیرا مسوولان این اپراتورها و شرکت‌ها به‌دلیل اینکه 5G می‌تواند ارتباط بهتری برای اینترنت اشیاء فراهم کند، به این فناوری به چشم موج نوآوری بزرگ در آینده و فرصتی برای کسب درآمد بهتر نگاه می‌کنند. اجیت پای در طرح پیشنهادی خود اذعان کرده است FCC پس از ۶ سال پژوهش و بررسی درباره آسیب‌های احتمالی و بالقوه فرکانس‌های رادیویی به‌کار گرفته‌شده برای استفاده از اینترنت 5G، میزان انتشار این امواج در امریکا را به میزانی محدود می‌کند که برای سلامتی انسان بی‌خطر باشد. قانون مربوط به محدود‌سازی انتشار امواج برای تلفن‌های همراه، دکل‌های مخابراتی، روترهای بی‌سیم و سایر تجهیزات منتشرکننده فرکانس‌های رادیویی اعمال شده است. این قانون اهمیت زیادی دارد؛ زیرا تمام تجهیزات مذکور قبل از اینکه به بازار عرضه و فروخته شوند، باید ازنظر میزان انتشار فرکانس‌های رادیویی تأییدیه FCC را بگیرند و فرایندهای لازم برای کسب تأیید را بگذرانند. مسوولان FCC برای مطمئن‌شدن از بی‌خطربودن میزان امواجی که در‌حال‌حاضر منتشر می‌شوند و نتیجه‌گیری درباره این موضوع، با مسوولان سازمان غذا و دارو و سایر مسوولان مرتبط با سلامتی افراد مشورت کرده‌اند. پای درباره این موضوع این‌چنین نوشت:

براساس ارزیابی‌های مستمر ما درباره این موضوع، کلیت شواهد علمی در دست ما، آسیب‌دیدن سلامتی انسان به‌دلیل تماس با امواجی را ثابت نمی‌کند که در‌حال‌حاضر منتشر می‌شوند. معتقدیم محدودیت‌های میزان انتشار امواج از تلفن‌های همراه برای حفظ سلامتی افراد به همین میزان باقی خواهد ماند.

کمیسیون ارتباطات فدرال علاوه‌بر حفظ محدویت‌های میزان انتشار، به‌دنبال تصویب و ایجاد قوانین یکپارچه برای ایجاد مطابقت بین استانداردهای مرتبط‌با میزان استاندارد فرکانس‌های رادیویی برای حفظ سلامتی انسان و رسمیت‌بخشیدن به فرایندهای مربوط ارزیابی میزان مطابقت عملکرد تجهیزات فرکانس بالا با استاندارد میزان استاندارد انتشار فرکانس‌های رادیویی هستند. یکی از مقام‌های رسمی FCC در کنفرانسی خبری به خبرنگاران گفته است درباره 5G جای نگرانی نیست و شواهدی دال بر متفاوت‌‌بودن این فناوری با 4G و 3G وجود ندارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران