شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148503 | |

زد‌دی‌نت | استفاده از برنامه آفیس 365 در مدارس ایالت هسه آلمان به علت نگرانی از نقض حریم شخصی کاربران ممنوع اعلام شد.

زد‌دی‌نت |  استفاده از برنامه آفیس 365 در مدارس ایالت هسه آلمان به علت نگرانی از نقض حریم شخصی کاربران ممنوع اعلام شد. کمیسیونر حفاظت از داده‌های این ایالت اعلام کرده که استفاده از این پلاتفورم کلود برای دسترسی به برنامه اداری آفیس ممنوع است. علت این مساله آن است که پیکربندی برنامه مذکور به گونه‌ای است که امکان دسترسی مقامات امریکایی را به اطلاعات شخصی دانش‌آموزان و معلمان فراهم می‌آورد. تصمیم‌گیری یادشده نشانه دیگری از نگرانی مقامات اروپایی در مورد نقض حریم شخصی شهروندان این قاره و نگرانی آنها در مورد عملکرد دولت امریکا در حوزه سیاست خارجی و احتمال سواستفاده این دولت از اطلاعاتی است که شرکت‌های امریکایی از دیگر کشورها جمع‌آوری می‌کنند.

در حال حاضر در مورد اینکه آیا مدارس المانی باید از نرم افزارهای تولیدی مایکروسافت استفاده کنند یا خیر اختلاف نظر وجود دارد. پیش از این مقامات هلندی اعلام کرده بودند که آفیس 365 و برخی برنامه‌های دیگر تولیدی شرکت‌های امریکایی تقریبا تمامی داده‌های کاربران را به امریکا منتقل می‌کنند.

پیش از این آلمان از انتقال اطلاعات کاربران ویندوز در این کشور به امریکا هم اظهار نگرانی کرده بود و مایکروسافت برای رفع نگرانی‌های موجود مجبور به سرمایه‌گذاری چند میلیون دلاری در آلمان برای ارایه خدمات کلود شده بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران